AKP’NİN BAŞİSKELE ADAY ADAYI BEKİR ÇAKIR: “Başiskele’de AK Parti’nin oylarını % 50’lerden 75’lere çıkaracağım”

Ailesiyle birlikte basın mensuplarını kahvaltıda ağırlayan AKP’nin Başiskele Belediye Başkan aday adayı Prof.Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Üniversitesi’nin...

BÜYÜT
Ailesiyle birlikte basın mensuplarını kahvaltıda ağırlayan AKP’nin Başiskele Belediye Başkan aday adayı Prof.Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Üniversitesi’nin desteğinin arkasında olduğunu belirterek, “Aday olarak gösterildiğim takdirde Başiskele’de AKP’nin oylarını yüzde 50’lerden 75’lere çıkaracağıma inanıyorum” dedi

AKP’nin Başiskele Belediyesi Başkan aday adayı aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı, Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’nun danışmanı Prof. Dr. Bekir Çakır dün Atatürk Caddesi Barbaros Mahallesi’nde bulunan evinde ailesiyle birlikte basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

“OLDUKÇA İDDİALIYIM”
Aday adaylığı sürecinde ve eğer aday gösterilirse bu adaylık sürecinde ne gibi çalışmalar gerçekleştireceğini, ne gibi planlarının olduğunu basın mensuplarıyla paylaşmak isteyen Çakır, seçim sürecinde oldukça iddialı olduğunu belirtti. Aslında siyasetin içerisinde olduğunu, ailesinin de bir siyasi geçmişinin olduğunu kaydeden Çakır, Kocaeli Üniversitesi’nin desteğinin arkasında olduğunu belirterek, “Aday olarak gösterildiğim takdirde Başiskele’de AKP’nin oylarını yüzde 50’lerden 75’lere çıkaracağıma inanıyorum” dedi.

SICAK BİR ORTAMDA
Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleştirilen kahvaltıda Bekir Çakır’ın eşi Serpil Çakır’ın kendi elleriyle hazırladığı ikramlar tadıldı. Kahvaltı ardından ise Bekir Çakır, aday adaylığı süreciyle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. Asıl hayatının lise yıllarında başladığını, inşaat sektöründe, tabiri caizse amelelik yaptığını açıklayan Çakır, “Soğuk demir ustasıyım. Lise sonrası da kendi başıma iş alıp yürüttüm” dedi.

SİYASETE YENİ GİRMEDİM

Kocaeli Üniversitesi’nde iki dönemdir yaptığı çalışmaların Rektör ve hocalar tarafından takdir edildiğini de söyleyen Bekir Çakır, “Başiskele’de yerel seçimlerle ilgili süreç başladı. Diğer arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Siyasetin tam içinde olmasak gibi görünse de ailemin siyasi geçmişinden dolayı aslında siyasetle alakadarım. AK Parti’de milletvekili olarak aday adaylığı süreci de yaşadım. Kendimi siyasete yeni girmiş biri olarak görmüyorum” dedi.

“BEYİN TAKIMIMIZLA ÇALIŞACAĞIZ”

Sahil projesiyle Başiskele’nin popülerliğinin arttığını da ifade eden Çakır, “Eğer aday olursam projelerimi o zaman netleştireceğim. Aday adaylığım süreciyle birlikte saha çalışmalarına da başladım. İlk olarak Vezirçiftliği’ne gittim ve halkın teveccühünü görmek beni mutlu etti. Üniversitenin desteği de arkamda. Ne tip projeler yapacaksam üniversitedeki arkadaşlarımla birlikte çalışacağız. Oluşturduğumuz beyin takımımızla da son noktayı koyacağız” şeklinde konuştu.

“MHP’NİN ŞANSI YOK”

Kendisiyle birlikte seçimlere girildiğinde oyların yüzde 50’lerden 75’lere çıkacağını vurgulayan Çakır, “Diğer partililerle de iletişim içerisindeyim. Özellikle MHP’nin, burada aday olduğum takdirde çok da şansı yok. Bu üyelerinin de düşüncesi. İl Başkanlarıyla hiç görüşmede de bulunmadım. İlçemize güzellikler katacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

04 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR