Avrupalı gençler İzmit Belediyesi’nde

Körfez Rotary Kulübünün konukları olarak ilimizde bulunan Fransa, Belçika, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Macaristan, Hırvatistan, Danimarka ve...

BÜYÜT

Körfez Rotary Kulübünün konukları olarak ilimizde bulunan Fransa, Belçika, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Macaristan, Hırvatistan, Danimarka ve Hollandalı öğrenciler, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret ettiler.

ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROJESİ
Her yıl öğrenci değişim programı gerçekleştirdiklerini belirten Körfez Rotary Kulübü Başkanı Kaan Kabakoğlu “Projemizin amacı dünya barışına katkı vermek, kentimizi ve Türkiye’yi tanıtmaktır. Konuklarımız iki gün boyunca Gölkaypark’ta su kayağı yaptılar. İp tutmasını bilmeyen misafirlerimiz kayak yapmayı burada öğrendiler. Kendileri İzmit’te bulunmaktan çok mutlu oldular” diyerek İzmit’ten sonra Ege ve Akdeniz’de bir hafta sürecek mavi tura çıkacaklarını söyledi.

GENÇLİK İÇİN PROJE
İzmit’in 3 bin yıllık bir şehir olduğunu, burada Roma, Bizans, Osmanlı ve son olarak Cumhuriyet olmak üzere dört uygarlık yaşadığını söyleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da “Belediye olarak sportif, sanatsal ve bilimsel gençlik projelerimiz bulunmaktadır. En son olarak da EURO DESK adı altında AB tarafından da onay gören bir projemizi de hayata geçirmeye başladık. Tarihimizde gençler çok önemli rol oynamıştırlar. Mesela Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethetmiştir. Ayrıca Türkiye Avrupa’nın en büyük genç nüfusuna sahip bir ülkedir” diyerek gençliğe verdikleri öneme dikkat çekti.

GENÇLERE GÜVENİYORUZ
Gençliğin gelecek olduğunun altını çizen Başkan Doğan “Sizler ülkelerinizin geleceklerisiniz. Barışın, sevginin, kardeşliğin yaşandığı, daha temiz bir dünya bırakmak istiyoruz sizlere. Bizim kültürümüzde var olan ‘Yaratılanı severiz yaradan dan ötürü’ anlayışımız gereği olarak tüm yaratılmışları çok seviyoruz. Zaten sevgi ile yaklaşıldığında dünyadaki yaşanan sorunların büyük kısmı kendiliğinden çözülecektir. Sevgi ve barış konusunda ülkemiz ve dünya gençliğine güveniyorum” diyerek dostluk ve barış mesajı verdi. Ziyaretin sonunda İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan konuklara çeşitli hediyeler verdi.

25 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR