Ceyhan: Cumhurbaşkanı için heyecanlıyız

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısı ile Cumartesi günü ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısı ile Cumartesi günü ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı hakkında bilgiler verdi. Gündemi de değerlendiren Ceyhan, Ankara’da yapılan SEDAŞ toplantısının verimli geçtiğini, önemli tespitlerin gündeme geldiğini söyledi.

 

SORUNLAR KONUŞULDU

Ceyhan konu hakkında, “Şebeke alt yapısı, arıza onarım ekiplerinin yetersizliği, trafoların bakımsızlığından kaynaklanan sorunlar, kritik noktalardaki havai hatların yer altına alınmasının gerektiği, eski panoların bakımlarının yapılmaması, eski direklerin yenilenmemesi, enerji taleplerinin karşılanmaması ve arıza bilgilendirme sistemlerinin işletilememesi gibi sorunlar gündeme geldi. Sorunlar bire bir iletildi” dedi.

 

PROGRAM NETLEŞTİ

SEDAŞ yetkililerinin yeni dönemde yapılacak olan yatırımları kendilerine ilettiğini dile getiren Ceyhan, şöyle konuştu: “Bu yılın sonuna kadar sorunların tamamen çözüleceği inancını taşıyorum. Onarım ekiplerinin sert iklimlerde artırılacağı sözünü verdiler.” Ceyhan ayrıca kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı hakkında da bilgiler verdi.

 

MERKEZ AÇILIYOR

Ceyhan, “Biz Ankara’dayken Cumhurbaşkanımızın programı netleşti. Cumartesi günü saat 16.30’da toplu açılış olacaktır. Saat 14.30 sularında kendisinin kente gelmesini bekliyoruz. EDOK, Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinin ardından 195 projenin açılışı yapılacak. Kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamak bize heyecan veriyor. SEKA Kağıt Fabrikası’nda 1936 yılında ilk kağıt saat 14.30’da çıkmıştır. 79 yıl sonra aynı mekanda Cumhurbaşkanımız tarafından Bilim Merkezi’nin açılışı yapılıyor” ifadelerini kullandı. 

 

KOORDİNASYON TOPLANTISI

Erdoğan için alınacak önlemlerden de söz eden Ceyhan, “Vatandaşımıza en az sıkıntı yaşanacak şekilde düzenleme yapılıyor. Açık öğretim sınavları vardı, SEKA çevresindeki okullarda ikinci aşama sınavı görülmüyor. Gençlerimiz için sorun yok. Pazar günü yapılacak koordinasyon toplantısına Bakanımız Fikri Işık, milletvekilleri Nihat Ergün, Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, adaylarımızın da yer alacağı 50 kişilik ekip katılacak” dedi. Ceyhan ayrıca aday tanıtım toplantısının ise 24 Nisan’da Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılacağını sözlerine ekledi.  

 

22 BİN MEKTUP

Yapılan seçim çalışmaları hakkında da bilgiler veren Şemsettin Ceyhan, “Adaylarımız alanda çalışmalarına devam ediyor. Seçimlere 50 gün kaldı. Toplumun her kesimine dokunuyoruz. İlk kez bu seçimde oy kullanacak olan gençlere mektup göndereceğiz. Metinler hazırlandı, toplam 22 bin mektup gençlerimize ulaşacak. İl başkanlığımız tarafından hazırlanan bu proje genel merkez tarafından da uygulanacak” diye konuştu. Serkan BORLAK

17 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR