“Her yere elektrik olmaz”

        Elektrik dağıtımı hizmetlerine ait talepler muhtarlarla yapılan yüz yüze iletişim ile yerinde belirlendi. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekirc...

BÜYÜT

 

 

 

 

Elektrik dağıtımı hizmetlerine ait talepler muhtarlarla yapılan yüz yüze iletişim ile yerinde belirlendi. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, “Muhtarlarımızla etkin iletişim için bir araya geliyoruz sizlerin talep ve önerileriniz SEDAŞ için değerli ve önemlidir” dedi.

 

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Valiliği organizasyonu ile Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, AKP Milletvekili Zeki Aygün, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Şimşek, mahalle muhtarları, SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ile toplantıya 10 SEDAŞ yöneticisi birlikte katıldılar.

 

BİLGİLER VERİLDİ

Düzenlenen koordinasyon toplantısı, Kartepe Kaymakamlığı yanındaki düğün salonunda yapıldı. Toplantı öncesi SEDAŞ’ın tanıtımı hakkında bir sunum yapan Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan’dan sonra, SEDAŞ Dağıtım Varlıkları Sorumlusu Zeki Bayram da SEDAŞ’ın tesis yapım işleri ile işletme bakım faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Toplantıda muhtarların sorunları da dinlendi. Talepleri dinleyen SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan muhtarlara ayrıntılı bilgiler verdi.

 

KOMİSYONLAR ÇALIŞIYOR

Milletvekili Zeki Aygün, Genel Aydınlatma Yönetmeliği ile aydınlatma kapsamının genişletildiğini ve bu konuda yaşanan sorunların çözümlendiğini dile getirdi. Aydınlatmada tüketilen enerjinin ülke genelinde disipline edilmesi ve kaynakların iyi değerlendirilmesine çalışıldığını, enerji verimliliğinin mutlaka sağlanacağını ifade eden Aygün, valilik koordinasyonunda Aydınlatma Komisyonu oluşturulduğunu ve bu komisyonun etkin bir şekilde işlerliğini sürdürdüğünü  belirtti.

 

HER YERE ENERJİ OLMAZ

Milletvekili Aygün, bazı muhtarların yerleşim alanlarının dışında elektrik bağlantısı yapılmamasından şikayetçi olmasına açıklık getirilmesi gerektiğini belirterek, konu hakkında muhtarların doğru bilgiye sahip olması gerektiğine dikkat çekti. Aygün, EPDK’nın kuralları koyduğunu ve SEDAŞ’ın uyguladığını belirterek, yerleşik alan dışındaki konuta enerji talebinin belediyelerle ilgisi olduğunu ve yerleşik alanların tespitinin, Büyükşehir belediyeleri ile alt belediyelerin birlikte karar vereceği bir konu olduğunu dile getirdi.

 

SEDAŞ’I SAVUNDU

İskan ruhsatı alınamayacak imar alanı dışında ve yerleşim yeri ilan edilmemiş alanlarda enerji bağlantısı yapılmasının da yasa tarafından yasaklandığını ve bu iskan ruhsatı alınmayan, konutlara elektrik bağlantısı yapılmasının 2-5 yıla kadar hapis cezasının olduğunu belirten Aygün, şöyle konuştu: “Bu nedenlerle yerleşim alanı dışında, fındık bahçesi, bağ evi veya sayfiye yerine elektrik dağıtım şirketlerinin enerji müsaadesi vermesi uygun olmadığını imar yasası belirliyor. Konunun SEDAŞ ile ilgisi yok” dedi.

 

 

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR

Öte yandan mahalle muhtarları da düzenlenen toplantıların ardından sorunların hızlı bir şekilde çözülmeye başladığını belirterek yetkililere teşekkür ettiler. Müşteriler Müdürü Orhan Sönmez de borç tahakkukları ve emeklilere ödeme imkanı konularındaki kolaylıklar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Milletvekili Zeki Aygün ile Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan da toplantıların faydalı geçtiğini dile getirdi.

05 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR