Türk Pirelli’ye Ar-Ge merkezi belgesi verildi

Ankara’da yapılan fuara birçok sektörden Ar-Ge faaliyetleri yürüten öncü şirketler katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıy...

BÜYÜT

Ankara’da yapılan fuara birçok sektörden Ar-Ge faaliyetleri yürüten öncü şirketler katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleşen törende, sektörler arasında en iyi Ar-Ge çalışmaları da ödüllendirildi.

 

HİBE DESTEK ARTIRILDI

Düzenlenen törende konuşan Bakan Işık, “Geçtiğimiz yıl içinde bakanlığımız toplamda 24 Ar-Ge merkezi belgesi verirken, bu yıl yaklaşık 9,5 ayık sürede 50 adet Ar-Ge Merkezi belgesi vermiş oldu. Ar-Ge merkezi belgesi alan firmalar içinde 35 tanesi yabancı veya yabancı ortaklı firmalardır. Bakanlık olarak özel sektöre yönelik desteklerimize ve işbirliğimize bundan sonra da devam edeceğiz. Bu yıl için Ar-Ge faaliyetlerine bakanlığımızın bütçesinden neredeyse tamamı hibe olmak üzere 1,5 milyar lira destek ayırdık” dedi.

 

AR-GE MERKEZİ BELGESİ

Türk Pirelli Kalite Direktörü Bahadır Özer ise yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Kurum olarak 2000’li yılların başından itibaren teknoloji ve inovasyona yatırım yaparak, ülkemiz için yarattığı katma değeri sürekli artırmakta ve rekabet gücünü geliştirmekteyiz. 2008 yılında ayrı bir bölüm olarak oluşturduğumuz AR-GE bölümündeki çalışmalar ile birçok yeni ürün ve prosesin ARGE çalışmaları yapılarak şirketimize kazandırılması sağlanmıştır. Bu yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak belgelendik”

22 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR