Körfez Geçiş Köprüsü büyüyor

AKP Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Karamürsel İlçe yönetimi ve beraberindeki meclis üyeleri Körfez Geçiş köp...

BÜYÜT

AKP Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Karamürsel İlçe yönetimi ve beraberindeki meclis üyeleri Körfez Geçiş köprüsü şantiyesindeki brifing sonrası bot ile açılarak denize inşa edilen ayakları yakından gördüler. Dünyanın dördüncü büyük köprüsü olacak Körfez Geçiş Köprüsü bölgede ekonomik değer bakımından önem taşımakta.

 

DEPREME DAYANIKLI

Gezi öncesi yapılan brifingde köprünün özel sismik araştırmalar ile normal ölçekte yani 99 depremi şiddetindeki bir depremde az hasarla trafiğe ara verilmeden devam edileceği, çok büyük yani 8,5 şiddetinde olabilecek bir depremde de hasarın onarımı ile eski haline döndürülebileceği bilgileri verildi.

 

‘UĞRAK YER OLACAK’

Karamürselin Aşıklar tepesi olarak bilinen Oluklu Tepesi’nin Eşsiz Köprü manzarası ile çevre illerin popüler uğrak yeri olacağını söyleyen İlçe Başkanı Demirel, "Ölmeden önce yapılacak on şeyden biri eşsiz köprü manzarası olan Oluklu Tepesi’nde kahve içmek olacaktır" dedi.

12 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR