Karaosmanoğlu: Başkan Bulut sosyal projelerde de çok başarılı

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ile birlikte Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM)’ni ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbr...

BÜYÜT

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ile birlikte Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM)’ni ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Başkan Bulut vizyon projelerde olduğu kadar sosyal projelerde de çok başarılı” dedi.

 

Başkanlar EYDEM’i ziyaret etti

Derince’de bir dizi incelemelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ile birlikte Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM) kursiyerlerini ziyaret etti. Gerçekleşen programda Başkanlar Karaosmanoğlu ve Bulut’a belediye başkan yardımcıları Nurettin Işık, Osman Ergin, Osman Dalkılıç, teşkilat mensupları ile Büyükşehir ve Derince Belediyesi birim müdürleri eşlik etti. EYDEM kursiyerleri ile sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Öncelikle burada eğitim gören vatandaşlarımız özel evlatlarımız, özel kardeşlerimizdir. Arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına birçok çalışma yürütüyoruz. Derince Belediyemiz de özel kardeşlerimizin topluma kazandırılması noktasında önemli bir çalışma gerçekleştiriyor” dedi.

 

Vatandaşlar meslek ediniyor

Başkan Bulut’un vizyon projelerde oldukça başarılı olduğuna vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Derince Belediye Başkanımız vizyon projelerde olduğu kadar sosyal projelerde de çok başarılı. Zamanında Hoşgeldin Bebek projesini hayata geçirerek Türkiye’de örnek bir çalışmaya imza attı. Bu proje oluşturduğu sinerji ile ülkemizde ulusal bir politika haline geldi” dedi. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Bulut, EYDEM ziyaretinin ardından Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK)’na konuk oldu. Halkın DER-MEK’te açılan kurslara katılarak meslek edindiğini ve kendini geliştirdiğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Açılan kurslar, vasıflı bireylerin yetişmesi noktasında çok önemli. Vatandaşlarımızın kurslara gösterdiği ilgiden dolayı çok memnunum. Burada aldığınız eğitimlerle birbirinden değerli eserler ortaya koyuyorsunuz” ifadelerini kullandı.

16 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR