Akar: Yeni Türkiye karanlığa gömüldü

Akar, “Norveç’te 3 metre karda kesinti olmazken, Kocaeli’de 3 cm’de elektrik kesiliyor. Bu nasıl Avrupa standardı?” diyerek tepkisini dile getirdi....

Akar, “Norveç’te 3 metre karda kesinti olmazken, Kocaeli’de 3 cm’de elektrik kesiliyor. Bu nasıl Avrupa standardı?” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Havaların soğuması ve kar yağışı ile beraber yaklaşık 1 haftadır süren elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkarttı. 4 kentin hizmet alımı ile ilgili olarak sorumluluğu bulunan SEDAŞ’ın şikayet ve uyarılara rağmen sorunlara çözüm üretememesi akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

 

“KOCAELİ, SEDAŞ’LA 50 YIL GERİYE GİTTİ”

SEDAŞ’la ilgili şikayetleri birçok kez TBMM gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, önceki gün yapılan genel kurul sırasında gündem dışı söz alarak sıkıntıları yeniden hatırlattı. Akar, vatandaşın daha kaliteli hizmet alması için özelleştirilen SEDAŞ ile 50 yıl geriye gidildiğini ve Kocaeli’de 72 saat elektrik verilemeyen bölgeler olduğunu dile getirdi.

 

IŞIK’A GÖNDERME YAPTI

Halkın AKP sayesinde nostalji yaparak mum ışığı ile idare edebileceklerini belirten Akar, ısınma probleminin ise elektriksiz çözülemediğini söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a da gönderme yapan milletvekili Haydar Akar, “Yaşanan elektrik kesintileri için Bakan ‘hangi çağdayız’ demiş. Ancak 12 yıldır iktidardalar ve özelleştirmelerin kendi eserleri olduğunu unutmuş. Türkiye’yi her alanda ortaçağ karanlığına götüren AKP anlayışına 2015 seçimlerinde dur denecektir” dedi.

 

“BU NASIL AVRUPA STANDARDI?”

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın cevaplaması istemi ile sunduğu soru önergesine verilen yanıtı da anlattı. Akar, “SEDAŞ’ın elektrik kesintilerinin nedenini sistem iyileştirmesine bağlamışlar. Yapılan bakım ve onarım çalışmalarını bahane göstermişler. 2012 yılında Kocaeli’de Avrupa standartlarında yer altı trafo merkezlerinin yapıldığını ve 30 yıllık eskimiş şebekelerin değiştiğini dile getirmişler. Avrupa standartlarında olduklarını söyleyen SEDAŞ’a sormak gerek. Kuzey Avrupa ülkeleri olan Norveç ve İsveç’te 3 metre kara rağmen elektrik kesintisi olmazken SEDAŞ’ın sorumlu olduğu kentlerde 3 cm karda elektrik kesintisini nasıl açıklıyor” dedi.

08 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR