KOSADER ve LALEDER Tıp Bayramı etkinliği düzenledi

Kocaeli Sağlık Mensupları Derneği (KOSADER) ve Lale Sağlık Derneği (Laleder), Tıp Bayramı etkinliği düzenledi.Sabancı Kültür Merkezi’ndeki programa, K...

BÜYÜT

Kocaeli Sağlık Mensupları Derneği (KOSADER) ve Lale Sağlık Derneği (Laleder), Tıp Bayramı etkinliği düzenledi.

Sabancı Kültür Merkezi’ndeki programa, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Aydınlık, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. M. Melih Kaştı, doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar ve aileleri katıldı.Tanıtım sinevizyonlarının ardından KOSADER Başkanı Dr. İsmail Pehlivan bir konuşma yaptı. Dr. Pehlivan, programı protokol konuşmalarıyla sıkıcı hale getirmemek için konuşmasını kısa tutacağını ifade ederek en zor şartlarda dahi “insan” odaklı çalışan tüm sağlık mensuplarının Tıp Bayramını kutladı.

GELECEK DAHA GÜZEL OLACAK
Dr. Pehlivan, sıkıcı protokol konuşmaların yer aldığı bir program yerine sağlık çalışanlarını biraz olsun tebessüm ettirmek adına nitelikli bir stand-up programını yaptıklarını söyledi. Ülkemizin tanınan stand-up göstericisi Recep Demirkaynak’ ile güzel bir gece olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı. Dr. Pehlivan’ın konuşmasından sonra konuşan İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz da KOSADER ve Lale Sağlık Derneği’nin çalışmalarından dolayı her iki derneği tebrik etti. Uz. Dr. Durmaz, yapılan çalışmaların önemli olduğunu belirterek, “Hayır yarışının tam zamanı. Gelecek daha güzel olacak.” dedi.

AYDINLIK KONUŞTU
KOSADER ve LALEDER’in gerçekleştirdiği program kapsamında, 2013 Mesleki Hizmet Ödülü ve 2013 Mesleki Vefa Ödülleri takdim edildi. 2013 Mesleki Hizmet Ödülü’ne Derince EAH’si doktorlarından Uz. Dr. Fatih Kılıçbay layık görüldü. Uz. Dr. Fatih Kılıçbay, ödülünü alırken yaptığı konuşmada verilen ödül dolaysıyla çok duygulandığını ve mutlu olduğunu ifade etti. Uz. Dr. Fatih Kılıçbay’a ödülünü veren Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, doktorlarımızın çok önemli hizmetler verdiğini ve bu hizmetlerin ilimiz açısından da çok önemli olduğunu ifade ettiler. Aydınlık, Derince EAH’de “Çocuk yoğun bakım” ve “Yeni Doğan Yoğun Bakım” ünitelerinin kurulumu esnasında büyük bir gayret ve özveri ile çalışan Dr. Fatih Kılıçbay’a bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek ödülünü takdim etti.

DR.GÜVEN’E TEŞEKKÜR
Aynı zamanda Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne açılan yanık tedavi merkezinin önemine değinen Aydınlık, “Daha önce doğru dürüst yanık tedavi merkezi yoktu. Bir tane GATA da vardı. İlk kez Op.Dr. Murat Güven’in de çalışmalarıyla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne açıldı. Güven’e teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmasının sonunda Aydınlık, bütün bu çalışmaların aşk ve şevk olmadan yapılamayacağını belirterek, “Bu arkadaşlar biz varız dedikleri için bu hizmetler yürüyor” İfadesini kullandı.

ÖDÜL VERİLDİ
KOSADER tarafından verilen 2013 Yılı Mesleki Vefa Ödülünü Körfez İlçesinde eczacılık yapan Ecz. İsmet Kandemir aldı. 1969 yılından beri Körfez ilçesinde eczacılık yapan, yaptığı sosyal projelerle, yardım çalışmalarıyla, milli değerlere saygılı bir neslin yetişmesine yaptığı maddi ve manevi katkılar nedeniyle Ecz. İsmet Kandemir ödüle layık görüldü. Ecz. İsmet Kandemir ödülünü İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz’ın elinden aldı.

KEYİFLİ DAKİKALAR
Kandemir, ödülden dolayı duygulandı ve konuşmakta güçlük çekti, mutlu olduğunu belirterek, “Bana şevk verdiniz, aşk verdiniz, beni gençleştirdiniz. Allah razı olsun. Dünya sizler gibi idealist hekimleri çoğaltsın” diye konuştu. Tıp Bayramı sponsorluk ödülü ise Bank Asya’ya verildi. Gecede, Recep Demirkaynak’ın 1.5 saatlik stand-up gösterisi de geceye katılan sağlık mensuplarına keyifli dakikalar yaşattı. Gecenin sürprizi ise sanatçı Reha Yeprem oldu. Yeprem de okuduğu ‘Cehpede namaz’ şiiriyle herkesi duygulandırdı.

18 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR