Doğan: Kocaeli teknolojinin üssü olacak

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Rektör Komsuoğlu’na ziyaretinde Kocae...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Rektör Komsuoğlu’na ziyaretinde Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarp Ertürk de eşlik etti. Oldukça samimi ortamda geçen ziyarette İzmit Belediyesi’nin 2023 Vizyon Projelerinden olan 3D Yazıcı Sistemleri Enstitüsü ve Dünya Tasarım Akademisi projelerinin uygulanması konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

PROJELERE DESTEK

İzmit Belediyesinin çalışmalarının kendisini de çok heyecanlandırdığını belirten Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, üniversite olarak 3D Yazıcı Sistemleri Enstitüsü ve Dünya Tasarım Akademisi konusunda Türkiye’de ve Dünya’da öncü ve ses getirecek olan bu projelerle ilgili her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek, şehrimizde yeni teknoloji devriminin yaşanacak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

TEKNOLOJİ ÜSSÜ

Ziyaretleri için Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’na ve Prof. Dr. Sarp Ertürk’ e teşekkür eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ‘Üniversitemizin işbirliği ile okullarda uygulamalı eğitim sınıfları açacağız. Birlikte teknolojiyi geliştirme ve iş imkanları çalışmaları yapacağız. 8. 9. ve 10. sınıfa giden gençleri tasarım ve geleceğin teknolojisi olan 3D sistemiyle buluşturarak, tüketen değil üreten gençliğe köprü vazifesi olması amaçlanan projeyle şehrimizi bu sistemleri geliştiren bir merkez haline getireceğiz’ diyerek Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’na heyecanlarına ortak oldukları için teşekkür etti. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarp Ertürk ve ekibinin çalışmalarında kendilerine destek olacaklarını belirten Başkan Doğan, projenin son aşamaları konusunda bilgi aktarımlarında bulundu.

03 Eylül 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR