Esnaf, bayramda umduğunu bulamadı

Küçük esnaf zor günler geçirmeye devam ediyor. Her gün yükselen dev alışveriş merkezlerinin arasında ayakta kalmaya çalışan küçük esnaf hareketli geçe...

Küçük esnaf zor günler geçirmeye devam ediyor. Her gün yükselen dev alışveriş merkezlerinin arasında ayakta kalmaya çalışan küçük esnaf hareketli geçeceğini tahmin ettiği bayram günlerinde de umduğunu bulamıyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı hüsrana uğrayan İzmit esnafı Kurban Bayramı’nda da umduğunu bulamadı.

 

VATANDAŞ PARAYI KURBANA YATIRDI

adem-eyierr.jpg

İzmit Merkez’de bulunan Asya Börek çalışanlarından Adem Eyier, “Bayram çoğu yer kapalıyken biz 4 gün boyunca açıktık. Umudumuz vardı. Ama umudumuz boşa çıktı. Esnafın işleri ne zaman düzelecek çok merak ediyoruz. Vatandaş bu bayram parayı kurbana yatırdı” dedi.

 

HALKIMIZ 9 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİNİ DEĞERLENDİRDİ

ahmet-avcii.jpg

İzmit Hal Binası’nda bulunan Pehlivanoğlu Tarım’ın sahibi Ahmet Avcı ise, “Arife günü normal geçti. Beklenen hareket yaşanmadı. Halkımızın çoğu 9 günlük bayram tatilini değerlendirerek şehir dışına çıktı. Emekli vatandaş ise parasını kurbana ayırdığı için pazara bile çıkamadı” ifadelerinde bulundu.

 

BAYRAMLARDA ESNAFIN TADI YOK

Venüs Mobil sahibi Aydın Karaoğlu ise, “Bayramın ilk günü açmadık. Son iki günü açtık ama neredeyse siftah bile yapamadan kapattık. Bayramlarda esnafın tadı yok. Ekmek parası için biz mücadeleğimizi vereceğiz. Terimizi akıtarak para kazanmaya çalışacağız” dedi.

 

BU BAYRAM ÇOK DURGUNDU

Ataçlar İletişim çalışanı Fırat Ataç, “Bayram oldukça durgun geçti. Bayramın ilk iki günü açmadık. Son iki günü açtık. Normal güne oranla bayramda işlerimiz kat ve kat düşüş yaşadı. Hat ve aksesuar satışının bu kadar düşük bir bayram yaşandığını hatırlamıyorum” dedi.

 

4 GÜN BOYUNCA AÇIKTIK AMA NAFİLE

Görkem Büfe sahiplerinden İrfan Çakır, “Bu bayram umduğumuzu bulamadık.  Bayramda çoğu yer kapalıyken biz nöbetçi büfe gibi 4 gün boyunca işyerimizi açtık ama nafile. İşlerimiz yok denecek kadar azdı” şeklinde konuştu.

 

DURGUN OLACAĞINI BİLİYORDUK AMA YİNEDE BİR UMUT...

mehmet-cinkilic.jpg

Can Burger Fast Food işletmesinin sahibi Mehmet Cinkılıç ise, “Geçen bayram olduğu gibi bu bayramda işlerimizin durgun olacağını biliyorduk. Özellikle Kurban Bayramı olduğu için durgun olacağını biliyorduk. Fakat yine bir umut dükkanımızı üçüncü ve dördüncü gün açtık. Ama umduğumuzu bulamadık.

 

UFAKTA OLSA HAREKET YAŞANDI

selim-hazer.jpg

SEV-AL Büfe sahibi Selim Hazer, “Bayram işlerimi eski bayramlarda olduğu kadar iyi değildi. Fakat çok durgun olarak geçmesini beklediğim bu bayramda ufakta olsa bir hareket yaşadık. İsyan etmemek lazım bunada şükür demeliyiz” ifadelerinde bulundu.

 

İŞLERİMİZ 10 NUMARAYDI

Güçlü Fast Food sahibi Yaşar Güçlü ise” Biz İzmit’te marka haline gelmeye başladık. Küçük bir işletmemiz olmasına rağmen buranın kalitesini bilen vatandaşlarımız en durgun günde bile bizi tercih ediyor. Bizim işlerimiz bayram ve öncesi on numaraydı” ifadelerinde bulundu. Ahmet HAZER

16 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR