SP’DE YUSUF SAKA ADAY

SP İzmit İlçe Başkanlığının 4 Haziran’da yapılacak olan kongresi öncesinde genel merkezin adayı Samet Gürsoy’un karşısına parti muhalefet tarafından...

SP İzmit İlçe Başkanlığının 4 Haziran’da yapılacak olan kongresi öncesinde genel merkezin adayı Samet Gürsoy’un karşısına parti muhalefet tarafından yapılan istişare neticesinde Yusuf Saka aday olarak çıkarıldı.

 

 

SP İzmit İlçe Başkanlığı’nın 4 Haziran Cumartesi günü 3’ncü olağan kongresine gidiyor. Yapılacak olan kongre öncesinde SP Genel Merkezi tarafından üç ay önce İzmit İlçe Başkanlığı’na atanan Samet Gürsoy aday gösterilirken, parti içi muhalefetin yaptığı istişare neticesinde Yusuf Saka aday olarak çıktı. Daha önceden aday olacağını açıklayan eski İlçe Başkanı Mustafa Can, Yusuf Saka’nın lehine adaylıktan çekildi.

 

“NE YAZIK Kİ ŞARTLAR MÜMKÜN KILMADI”

SP eski başkanlarından Yusuf Saka ve destek verenler Doğu Kışla’da bulunan Cemal’in yerinde bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. SP’nde bir dönemin etkili isimlerinin katılığı basın açıklamasında söz alan Yusuf Saka “4 Haziran'da İzmit İlçe Başkanlığı olarak seçime gidiyoruz. Gönül isterdi ki birlik ve beraberlik içerisinde bir kongre yapılsın. Biz de güle oynaya kongreye gidelim ilçe başkanımızı seçelim. Kongremizi hayırlı bir şekilde bitirmeye arzu ediyorduk. Ne yazık ki şartlar bunu mümkün kalmadı” dedi.  

 

“BEN YAPTIM OLDU, BEN NE DERSEM O OLUR”

Her şey insanın istediği gibi gitmeye biliyor diyen Saka “Partimizin içinde bulunduğu durumu herkes çok iyi biliyor. Bunu yeniden anlatmanın bir faydası yok. Ben yaptım oldu, ben ne dersem o olur. Ben her zaman haklıyım. Benim haklı olmadığın her yerde yine ben haklıyım kuralı zihniyeti İzmit İlçe Kongresi ile birlikte kaybolup gidecek. Kardeşlik hukuku yeniden kurulacaktır. Amacımız budur. Son yıllarda Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı'nda sıkıntıların artması kardeşler arasındaki hukukun bozulmasına, mahalle teşkilatlarının birer birer kapanması yine aynı şekilde bu davaya yıllarca hizmet veren kardeşlerimiz birer birer teşkilattan uzaklaşmasına neden oldu” açıklamasında bulundu. 

 

TEBLİĞ EDİLDİ

Yapılacak olan bu kongreyle yaşanan bütün bunlar birden fazla listenin çıkmasına neden olmuştur diyen Saka “Son dakikaya kadar bekleyeceğiz. İnşallah sağduyu hakim olur. Yine tek listeyle seçime gideriz. İzmit ilçe sınırları içerisinde bulunan 20’den fazla mahalle teşkilatında görevli kardeşlerimiz geçen pazar günü bir araya gelerek istişare yaptılar. 20 mahalleden 42 arkadaşımız bir araya gelerek istişare yaptılar. Yapılan istişareler neticesinde bana ilçe başkanı olarak kongreye gitmem tebliğ edildi” ifadelerini kullandı.

 

MUSTAFA CAN BİZE DESTEK VERİYOR

Bu görevi alır almaz daha önceden aday olacağını açıklayan eski ilçe başkanımız Mustafa Can’ı ziyaret ettik diyen Saka “Yaptığımız görüşme sonrasında yapılan istişare de çıkan isme saygı duyacağını belirterek adaylıktan vaz geçmiştir. Bizlere destek vermektedir. Teşkilat çalışmaları her zaman birlikte yapılır. Merhum liderimiz Necmettin Erbakan'dan biz böyle gördük böyle öğrendik ve bu şekilde yaptık. Hiç kimse tek başına bir anlam ifade etmez. Hiç kimse tek başına her şeyi başaramaz. Bizler teşkilat olarak çalışıyoruz. Bu bir mübarek yoldur bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Saadet Partisi'nin seçimlerde aldığı oy oranı bizim için ölçü değildir. Bizim gayemiz çalışmak Allah'tan ümidi kesmemektir. Teşkilatçı olanlar çalışır ve asla Allah'tan ümidini kesmez. Müslüman feraset sahibi olmalıdır bunu anlamı daha ileriyi görebilmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Serkan BORLAK  

01 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR