AKP’liler de oy verecek

        Seçim çalışmalarını sürdüren çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, İzmit ziyareti sırasında Tanyıldız Düğün Salonu’nda vatandaşlarla buluştu. Büyük...

 

 

 

 

Seçim çalışmalarını sürdüren çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, İzmit ziyareti sırasında Tanyıldız Düğün Salonu’nda vatandaşlarla buluştu. Büyük ilgiyle karşılanan İhsanoğlu, “İnsanların huzura ihtiyacı var” dedi.

 

GELDİĞİM İÇİN GURURLUYUM

Şehir şehir gezerek, vatandaşlarla bir araya geldiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bugün, İstanbul’dan sonra en hızlı gelişen ikinci şehirdeyiz. Bu yüzden burada olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Kocaeli’nin iki önemli özelliği olduğuna dikkat çeken İhsanoğlu, “Bir arada huzur içinde yaşayan insanlara ihtiyacımız var. Bunu Kocaeli’nin yerlisi de dışarıdan gelenler de çok iyi başarıyor” ifadelerini kullandı. Kocaeli’nin diğer bir özelliğinin gelişmiş sanayisi olduğunu belirten İhsanoğlu, “Burada sanayi, Osmanlı’dan günümüze gelişerek gelmiştir. Biz istiyoruz ki bu büyüme sürdürülebilir olsun” dedi.

 

G20’DEN ÇIKABİLİRİZ

Türkiye’nin 12 yıl önce, dünyanın en büyük 18. ekonomisi olduğunu ifade eden Ekmeleddin İhsanoğlu, “Şu an Türkiye 19. sırada. Bu şekilde devam ederse, 20-21’lere gerileyeceğiz, hatta G20’den çıkacağız” dedi. 2023 hedefinin, Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak olduğunu dile getiren İhsanoğlu, “Bunu slogan olarak söylemiyoruz. Bu, milli bir hedeftir” dedi. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde olmanın da önemini belirten İhsanoğlu, “Bunu her kim söylerse söylesin doğru bir hedef. Bu hedefe ulaşabilmek için çok çalışmalıyız. Gelin, 2023’te ilk 10 arasında olalım” diye konuştu.

 

İFTİRALAR ATIYORLAR

Türkiye’yi önemli bir seçimin beklediğini vurgulayan İhsanoğlu, “Millet artık gözünü açmalı. Bu seçimde, demokrasi önündeki engelleri kaldırırsak, belirttiğimiz hedeflere ulaşabiliriz. Eğer demokraside geri adım atarsak, her şeyi tek bir adama bağlarsak, 21-22’lere gerileriz” dedi. Kendisine iftiralar atıldığını belirten İhsanoğlu, “Ben hiç birine cevap vermedim. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Attıkları iftiraların daha fazlaları kendilerinde çıktı. Gençlerimiz, sosyal medya üzerinden gerçekleri milletin önüne seriyor” diye konuştu.

 

SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemini vurgulayan İhsanoğlu, vatandaşlara seslenerek, “O gün muhakkak sandık başında olmalısınız. Tatilinizi ona göre ayarlayınız” dedi. Sadece oy kullanmanın da yeterli olmayacağını belirten İhsanoğlu, “Oylarınıza sahip çıkın. Türkiye bu konuda tarih boyunca kötü tecrübelere sahip” diye konuştu.

 

NEYE GÖRE OY VERECEKSİNİZ?

Kendisinin, tüm ülkeyi kucaklayabilecek, memleketin menfaatleri doğrultusunda onay verecek bir cumhurbaşkanı istediğini ifade eden İhsanoğlu, “Kime oy vereceksiniz? Milletin yarısını elinin tersiyle iten birine mi, yoksa sadece mensubu olduğu parti ve ideolojiyi savunan birine mi?” şeklinde konuştu.

 

AKP’DEN TEKLİF GELDİ

Çankaya’da sorun çözen bir cumhurbaşkanı olması gerektiğini ifade eden İhsanoğlu, “Benim hiçbir partiye üyeliğim yok. Zaten bu yüzden ben seçildim. Turgut ağabey partisini kurduğunda çağırdı, reddettim. AKP kurulurken teklif geldi, yine kabul etmedim” dedi.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI FARKLI

Herkesin herhangi bir partiye üyeliğinin olmasının normal bir durum olduğunu belirten Ekmeleddin İhsanoğlu, “Ama cumhurbaşkanlığı seçiminde benim partim bu ve ben bu partiye oy vereceğim derseniz, Türkiye sıkıntıya girer. 3 aday arasından memleketin birliğini, dirliğini kim sağlayacak, ülkenin dışarıda itibarını kim sağlayacak kim var? Bunları göz önüne getirin ve oyunuzu ona göre kullanın” dedi.

 

AKP’DEN DE OY ALACAĞIZ

AKP’li seçmenlerden de oy alacaklarını vurgulayan İhsanoğlu, “Onlar iktidarı kaybetmek istemiyorlar ama herkesin cumhurbaşkanı olacak birini istiyorlar. Herkesin huzura ihtiyacı var” dedi. Milletin yarısından fazlası tarafından destek gördüğünü dile getiren Ekmeleddin İhsanoğlu, “Biz bu yola sevgi, saygı, birlik, dirlik ekmek için çıktık” dedi.

20 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR