Derince’de kılıçlar Alemdar’a çekildi

CHP Derince ilçe örgütü, il örgütünü de içine alan danışma kurulu toplantısını dün gerçekleştirdiCHP olarak Derince CHP İlçe örgütü olarak çok sıkı bi...

BÜYÜT

CHP Derince ilçe örgütü, il örgütünü de içine alan danışma kurulu toplantısını dün gerçekleştirdi

CHP olarak Derince CHP İlçe örgütü olarak çok sıkı bir propaganda çalışması başlattıklarını belirten İlçe Başkanı Hakan Savaş, “AKP iktidarsız ve kişiliksiz politikalar izleyerek ülkemizi hem içeride hem de dışarıda zayıflatmış, gerginliklerin değişmez aktörü haline gelmiştir. Avrupa’nın birçok ülkesi krize girmiş, Ortadoğu’da önemli siyasi gelişmeler yaşanmıştır. Irak’ın işgali, Arap baharı ve Suriye’deki olaylar ülkemizi de siyasi ve ekonomik olarak etkilemiştir. Cumhuriyeti bitirmek üzere hedeflenen ve post modern diktatörlüğün ilk adımlarını atmaktadırlar. AKP kimliksiz bir siyasi partidir. Çünkü AKP iktidarı eğitime, yargıya, Atatürk devrimlerine, spora, çevreye, kültürel varlıklarımıza, basına, ifade özgürlüğüne yaptığı baskı ve müdahaleler kimliksizleştirme politikalarının ürünüdür” dedi.

“AYNI ZİHNİYET TARAFINDAN YÖNETİLİYORUZ”
Savaş, “Yerel bazda Derince’ye baktığımızda genelden farklı olmadığını görüyoruz. 4 dönemdir aynı zihniyet tarafından yönetiliyoruz. Derince’den Liman Müdürlüğü gitti, Emniyet’te gidiyor. Jandarma Komutanlığımız bile Körfez’e götürüldü. Sosyal anlamda tek bir faaliyet bile söz konusu değildir. Derince’nin ne bir sinema salonu ne de bir tiyatro salonu bulunmaktadır. Meslek Yüksek Okulu olmayan tek ilçeyiz. Derince Belediyesi’nin ciddi anlamda tek bir yatırımı bile yoktur. Tüm bunlar AKP iktidarında Derince Belediye Başkanı olarak görev yapanların suçudur” şeklinde konuştu.

KAN BAĞIŞI YAPTILAR
CHP Derince ilçe örgütünün organize ettiği danışma kurulu toplantısı öncesi toplantı salonu önüne gelen Kızılay gezici kan alma aracında kan bağışında bulunan CHP’liler, “Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır” fikrinden yola çıktıklarını belirttiler. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da kan bağışında bulunanlar arasındaydı. Kan vermenin vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatan Yalçın Kuşkan, “Kan hepimize gerekebilecek bir ihtiyaçtır. Aslında acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu da çok doğru bir saptamadır. Herkes kan alabilmek istiyorsa kan vermelidir” dedi.

17 Kasım 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR