Gölcük’te başarılı fotoğrafçılar ödüllendirildi

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) işbirliği ile bu yıl 6. düzenlenen Ulusal Fotoğraf Yarışması ve 1. Uluslararası...

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) işbirliği ile bu yıl 6. düzenlenen Ulusal Fotoğraf Yarışması ve 1. Uluslararası Fotoğraf yarışmasında derece alan fotoğraf sanatçıları ve Jüri üyeleri, önceki akşam Tarihi Kazıklı Kervansaray'da düzenlenen ödül töreniyle teşekkür belgelerini ve ödüllerini aldılar.


290 SANATÇI KATILDI

Törene Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, GFSD Başkanı İsmail İkiz ve dernek üyeleri ile çok sayıda fotoğraf sanatçısı katıldı. Bu yıl ulusal anlamda 2 kategori ve uluslararası anlamda 1 kategoride yapılan yarışmaya, toplam 290 fotoğraf sanatçısı, bin 190 eser ile katıldı. Yarışmada A Kategorisi 'Düğün Geleneği’, B Kategorisi ise 'Gölcük'te Yaşam'; uluslararası olarak da 'Düğün Geleneği’ konu başlıklarından oluştu.


FOTOĞRAFLARI İNCELEDİLER

Ödül töreni öncesinde, davetliler sergilenen fotoğrafları büyük bir dikkatle incelediler. Ödül töreninde ilk sözü alan GFSD Başkanı İsmail İkiz , yarışmanın amacını ve neden yapıldığını anlatarak, yarışmaya katılan tüm fotoğraf sanatçılarına teşekkür etti. Mehmet Ellibeş ise uluslararası alanda 3 sanatsal etkinlikleri bulunduğunu anımsatarak, “Bu sayıyı bu yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz Fotoğraf yarışmasıyla 4’e çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ ifadesine yer verdi.

 

A KATEGORİSİ BAŞARI ÖDÜLLERİ

Yılmaz Topçu (Aydın)

Feyyaz Çetinel (Balıkesir)

Nadire Günday (Aydın)

Mansiyon Ödülleri

Mehmet Öztürk (Aydın)

Ahmet Çağlar (Muğla)

Tuğran Yüce (Adana)

 

B KATEGORİSİ BAŞARI ÖDÜLLERİ

Nuri Çoban (Kocaeli)

Şahin Karakaya (Kocaeli)

Fadime Özdemir (İstanbul)

Mansiyon Ödülleri

Zehra Çöplü (İstanbul)

Emre Bostanoğlu (Kocaeli)

Afşin Şenemre (Kocaeli)

 

ULUSLAR ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

Zeki Yavuzak (Aydın)

Mehmet Çakır (Denizli)

Huu Hung Phan (Viet Nam )

 

GFSD ÖZEL ÖDÜLÜ

Ümmü Kandilcioğlu (Ankara)

 

GÖLCÜK BELEDİYESİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Zeki Yavuzak (Aydın)

23 Kasım 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR