Yedikardeş“Afetler sanayiyi etkiler”

        Bursa’da düzenlenen toplantıda konuşan RUMELİFED Genel Başkanı Selim Yedikardeş, yaşanabilecek doğal afetlere karşı mutlaka önlem alınması ger...

BÜYÜT

 

 

 

 

Bursa’da düzenlenen toplantıda konuşan RUMELİFED Genel Başkanı Selim Yedikardeş, yaşanabilecek doğal afetlere karşı mutlaka önlem alınması gerektiğini belirterek, bu durumun en büyük zararının ekonomik alanda olacağını belirtti.

 

KOCAELİ ÖRNEĞİ

Afetlerden özellikle sanayinin olumsuz etkilendiğini dile getiren Yedikardeş, şöyle konuştu: “1999 depremini hatırlayın, burada Kocaeli sanayisi büyük zarar gördü. TÜPRAŞ uzun süre üretim yapamadı. Kocaeli ve benzer sanayi kentleri büyük zarar gördü” dedi.

 

25 YIL GERİLETİR

Yedikardeş, sözlerini şöyle tamamladı: “Yaşanabilecek büyük bir afetin sonunda Türkiye sanayi ve ekonomi bakımından 25 yıl geriye gidebilir. Bunu tekrar toparlanması ve ayağa kaldırılması 5 yılı alır ve çok büyük yara almış oluruz. Allah inşallah böyle felaketi bize yaşatmaz. Kısacası tedbiri elden bırakmamalıyız” dedi.

 

23 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR