Belsa’da gergin genel kurul

Belsa Plaza’nın geçtiğimiz cumartesi günü yapılması planlanan ancak çıkan tartışmalar sonucunda ertelenen genel kurulu önceki gün Belsa Plaza içerisin...

BÜYÜT

Belsa Plaza’nın geçtiğimiz cumartesi günü yapılması planlanan ancak çıkan tartışmalar sonucunda ertelenen genel kurulu önceki gün Belsa Plaza içerisindeki Barcode Kafe’de yapıldı. Genel kurul yine tartışmalarla yaklaşık 3,5 saatte bitti
Belsa Plaza yönetiminin geçtiğimiz hafta olması gereken ancak çıkan tartışmalar ve sükûnetin sağlanamamasından dolayı ertelenen Belsa Plaza Yönetimi Kat Malikleri Olağanüstü Mali Genel Kurulu Belsa Plaza içerisindeki Barcode Kafe’de yapıldı. Belsa Plaza yönetiminin 19 aydır ödenmeyen 300 bin lira ana borç 450 bin lirada faizli alacağının görüşüldüğü genel kurul yine sert tartışmalar içerisinde gerçekleşti.
DİVAN KURULU SEÇİMİNDE KRİZ
Genel kurul başlamadan önce salon içerisinde istenmeyen özel güvenlikçiler ve polis memurları ile kat malikleri arasında tartışmalar yaşandı. Daha sonra sakinleşen salon gecikmeli olarak genel kurul toplantısına geçti. Divan başkanlığı seçimine krizle başlayan toplantı İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut’un Belediyeden vekâletle birlikte yüksek oya sahip olması haksızlığa neden olduğunu düşündürdü. Daha sonra kat maliklerinin önerdiği divan İbrahim Bulut’un da oylamada kabul etmesi ile belirlendi. Divana Ahmet Nuri Şanlı, Çetin Güzel, Ömer Güner ve Osman Özer seçildi.
İBRAHİM BULUT’UN EGOLARI
Divan başkanı Ahmet Nuri Şanlı, genel kurul gündeminin 5. Maddesinde yer alan İzmit Belediyesi'nin aidat borçlarının faizinin silinmesi önerisinin gündemden çıkarılmasını önerdi. Ödenmeyen aidatlar meselesi nedeniyle söz alan esnaf Ekrem Ayan, İbrahim Bulut'un İzmit Belediyesi'ni 450 bin liralık bir zarara soktuğunu söyledi. Ayrıca Ekrem Ayan İbrahim Bulut’un egolarının durumu bu noktaya getirdiğini belirtti.Yönetim adına konuşan Belsa Plaza Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Ergin, belediyenin konumu gereği faiz borcunu ödemeye yetkisi olmadığını ancak anaparanın ödenmesi ve faizin silinmesi halinde belediyenin faizin iki katı kadar Belsa'ya yardım yapacağını söyledi.
FAİZ BORCUNUN SİLİNMESİNE RED KARARI
İbrahim Bulut, sözü basiretsiz esnaflar şeklindeki konuşmasına getirince, esnaf hep birlikte madem esnafa böyle demek istediniz basiretsiz kimse ismini açıkla diye ayaklandı. Daha sonra ise divan başkanı Ahmet Nuri Şanlı, sık sık konuşmasını sonlandırması için Bulut'u uyardı. Bulut, bunun üzerine son 5 dakika süre verildi ve konuşması sonlandırıldı. Konuşmaların sonunda yapılan oylamada İzmit Belediyesi'nin 450 bin liralık faiz borcunun silinmesi talebi ret edildi.
OSMAN ÖZER YÖNETİMDE
Gündemde yer alan teras kat açık alanın standart kapsanma projesinin proje tadilatı yapılarak imar mevzuatına uygun hale getirilmesi konusu, ATM alanı vaziyet planı onayı için proje tadilatının yapılması konusu, esaslı ve sabit tamirlerde proje tadilatının yapılması konusu kabul edilirken, Belsa Plaza yönetimi ile TC İzmit Belediyesi arasında görülen dava hakkında yönetime sulh yetkisinin verilmesi konusu ise reddedildi. Bilindiği gibi Orhan Demirtaş yönetimden istifa etmişti. Demirtaş’ın yerine yapılan seçimde Osman Özer yönetime seçildi. Belsa yönetimi kongre sonrasında İbrahim Bulut, İbrahim Ergin ve Osman Özer’den oluştu.

30 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR