“Vatandaşın haklı eleştirileri var”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden Hızlı Tren Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışma nedeniy...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden Hızlı Tren Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışma nedeniyle yaşanan sıkıntıları yerinde inceleyen Başkan Doğan, yetkilileri daha titiz ve hızlı çalışmaya davet etti.

Çalışmaların İzmit Belediyesi’nin yetkisi dâhilinde yürütülmediğine dikkat çeken Başkan Doğan “Hızlı Tren Projesi bölgemizde yapılan tarihi ve çok önemli bir çalışma. Kapsamlı bir projenin yaşam alanı içerisinde olan çalışmaları bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Vatandaşlarımız günlük yaşamları içerisinde bu çalışmalardan ötürü bazı sıkıntılar yaşıyor, haklı eleştirilerde bulunuyorlar. Çalışmaların yavaş ve çevre kirliliğine neden olacak şekilde yürütüldüğünü bizde tespit ettik” dedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
İzmit Belediyesi’nin sorumluluğunda olmamasına rağmen çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Doğan “ Devlet Demiryolları ve Kocaeli Valiliği tarafından yürütülen bu projede İzmit Belediyesi olarak sorumluluğumuz ve yetkimiz yok. Ancak sınırlarımız içerisinde olan çalışmaları yakından takip ediyorum. Muhtarlar ve halkımızdan gelen şikayet ve öneriler kapsamında ilgili makamlarla iletişime geçiyor ve sorunları aktarıyoruz. Yaşanan sıkıntıları Valimize ve ilgili kurumlara ileteceğim. Gerekirse yasal yaptırımları uygularız” dedi. Doğan’ın Plajyolu’ndaki incelemelerine Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman da katıldı.

25 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR