Kendisini sürekli yorgun hissedenlere uyarı!

Bilim insanları biyolojik olarak insanın ortalama yaşam süresini 130-140 yıl olarak öngörmektedir; yani sağlığımızı bozan etkenlerden korunursak ve d...

Bilim insanları biyolojik olarak insanın ortalama yaşam süresini 130-140 yıl olarak öngörmektedir; yani sağlığımızı bozan etkenlerden korunursak ve doğru beslenirsek 130-140 yıl yaşamamız mümkündür. Ülkemizde ortalama yaşam süresi ne yazık ki 70 yaşın altındadır.

 

YAŞAM TARZI

Gerçekten yaşam tarzımızı ve beslenme alışkanlığımızı gözden geçirmemiz gerekmektedir. Vücudumuzu çok hızlı yıpratıp biyolojik ömrümüzü beklenen süreden çok önce tamamlamaktayız. Tıpta hızla gelişen yeni teşhis ve tedavi yöntemleri ile ortalama yasam süresi nispeten uzamıştır. Ancak bu süre hala beklenenin çok gerisindedir.

 

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Stres,  hareketsiz yaşam, kötü beslenme alışkanlıkları, çevre kirliliği, vücudun dışarıdan aldığı veya kendi ürettiği toksinler ( katkılı veya tarımsal ilaç artıkları içeren gıdalar, toksin maddelerle kirletilmiş içme suları, hava kirliliği, bozulmuş bağırsak florasının ürettiği toksinler ve vücudun ürettiği serbest radikaller) kronik hastalıklar, enfeksiyon hastalıkları, rafinerize gıdalar, tüketimin artması, aşırı kilo, ortalama yaşam süresini kısaltan ve insan sağlığını bozan faktörlerdir. Giderek daha çok kirlenen dünyada, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için bilgilenmeli ve sağlıklı yaşam içim gereken kurallara daha çok önem verilmelidir.

 

VÜCUT SAVUNMASI

Ozon Uygulamaları da koruyucu tıp mantığı içinde değerlendirilmedir. Bu anlamda ozon; vücutta biriken ve pek çok kronik hastalığa neden olan toksinleri temizleyerek, vücutta bozulan dengeleri düzelterek, oksijen alımını arttırarak, vücut savunma sistemini güçlendirerek etkili olmaktadır. Herhangi bir tedavinin alternatifi değildir.

 

Peki Nedir OZON?

Ozon,oksijenden elektrik (corona discharge) ile elde edilen, yüksek enerjili, (o3) üç oksijen atomundan oluşan ve stabil olmayan bir moleküldür. Oksidan bir maddedir. Renksiz kendine özgü kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir).

Ozonun faydalarını saymakla bitiremeyen Dr.Alp OKUTUCU ,bu uygulamanın etkili olduğu bazı fonksiyonel değişiklikler hakkında da bilgi verdi.

 

OZON UYGULAMALARI; 

Genç ve dinç kalmanızı sağlar, yaşlanmayı geciktirir ( antiaging).

Ozon hücrelerin yaşlanmasına ve fonksiyon kaybına neden olan serbest radikalleri etkisiz halde getiren enzim sistemlerini aktive eder.  Kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırır.

Cilde parlaklık ve tazelik sağlar, cilt lekelerinden kurtarır.
Yorgunluğunuzu alır, daha sakin  olmanızı sağlar.

 Yorgunluğa neden olan toksinleri etkisiz hale getirir.

Çalışma gücünüz ve isteğiniz azalmışsa size güç ve enerji verir.

Her türlü toksinden vücudu temizleyerek ve beyinde serotoin düzeyini arttırarak etkili olur.

Önemli sorumluluklar taşıyan yöneticilere de kolaylık sağlar.

Stres ve sürekli olarak konuşma düzgün nefes alımını bozarak, oksijen alımını azaltır. Karbondioksit gazının ve toksinlerin kanda artmasına neden olur. 

03 Eylül 2016 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR