CHP çoğunluğu kaybetti faaliyet raporu onaylandı

İzmit Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında faaliyet raporu, çoğunluğu ele geçiren AKP’nin oylarıyla kabul edildi. Komisyon seçimlerinde ise A...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında faaliyet raporu, çoğunluğu ele geçiren AKP’nin oylarıyla kabul edildi. Komisyon seçimlerinde ise AKP, CHP’ye jest yaptı.

İzmit Belediye Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran CHP’liler faaliyet raporunun oylamasında fire verince, Mecliste AKP çoğunluğu elde etti. İzmit Belediye Meclisi’nde 19 üyesi bulunan CHP’de Temel Yılmaz ve Şaban Sarıgülle hasta olmaları nedeniyle toplantıdan ayrılmak zorunda kalınca CHP’nin meclis üyesi sayısı 17’ye düştü. Mecliste 17 üyesi bulunan AKP’lilere Bağımsız üye Adnan Uysal da destek verince İzmit Belediyesi’nin 2010 yılı faaliyet raporu CHP’lilerin 17 ret oyuna karşın 18 oyla onaylandı. Bağımsız üye Olcay Sanal, toplantıya katılmasına rağmen oy kullanmadı.

AKP’NİN İSTEDİĞİ OLDU
İzmit Belediye Meclis toplantısında ayrıca Meclis 1. ve 2. Başkanvekilleri, Katip ve Encümen üyeleri de seçildi. Meclis katipliği asil üyeliklerine CHP’li Günay Atun ile AKP’li Emine Okanalp, yedek üyeliklerine de CHP’li Cengiz Çakır ile AKP’li Emine Zeybek, 35’er oy alarak seçildi. Meclis 1. Başkanvekilliği’ne CHP’li Muzaffer Gürfidan, 2’nci Başkanvekilliği’ne ise AKP’li Muammer Biner 35’er oy alarak seçildi.

AKP, CHP’YE JEST YAPTI
AKP’liler seçim sırasında çoğunluğu elinde bulundurmasına karşın CHP’ye jest yaptı. 3 kişiden oluşan Encümen üyeliklerinden 2’sini CHP’lilere verdi. Meclise yeni katılan AKP’li üye Ali Yılmaz’ın “Encümen üyeliklerinin tamamının AKP’lilerden oluşması önerisine İzmit Belediye Başkanı Doğan ile Grup Sözcüsü Özak itiraz ederek, siyasi nezaket gereği öneriye sıcak bakmadıklarını söyledi. Bunun üzerine her iki partinin ortak önergesi ile 32 oy alan CHP’li Cengiz Özcan ve 33 oy alan Fahri Meydan, ve 35 oy alan AKP’li Hüseyin Üzülmez 1 yıllığına İzmit Belediye Meclisi Encümen Üyeliği’ne seçildi.

06 Nisan 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR