LİSELİ GENÇLERİN MEZUNİYET COŞKUSU UNUTULMAYACAK!

İzmit Belediyesi ile İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cephanelik Spor Tesisleri'nde düzenlenen ve 15 ortaöğretim kurumunun katıldığı toplu...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ile İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cephanelik Spor Tesisleri'nde düzenlenen ve 15 ortaöğretim kurumunun katıldığı toplu mezuniyet töreni hala dillerde

Bin 850 öğrencinin mezuniyet törenine Vali Yardımcısı Ali Sözen, AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit ilçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ve veliler katıldı.

ÇUHADAR’DAN ÖĞÜT

Törenin açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, hem öğrencilere hem de velilere öğütler vererek, "Çocuklarımızı yalnız bırakmamak ve onların bu mutluluğuna ortak olmak için buradayız. Bu töreni çocuklarımız fazlasıyla hak etti. Öğrenciler, yaşamdan ve zorluklardan korkmayın, gelecekten umutsuz olmayın. Veliler, sizlerde üzerine titrediğiniz evlatlarınızı bir başka mücadelenin içerisinde yollayacaksınız. Çocuklarımıza bundan sonraki hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" dedi.

EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK

İzmit Belediye başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada eğitime verdikleri öneme değindi. Doğan “ Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren eğitime destek olma gayreti içinde olduk. Eğitim asli görevimiz değil demeden bunu kendimize görev kabul ettik. Eğitim kurumlarına çok amaçlı salonlar, kütüphaneler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Tek amacımız var o da yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın bilgili, donanımlı şekilde yetişmesidir. Türkiye de ilk kez böylesine geniş katılımlı bir mezuniyet töreni düzenliyoruz. Ayrıca yine bir ilk olarak 5500 öğrencimize karne hediyesi olarak bisiklet verdik. Çocuklarımız için gençlik kampı, yüzme havuzları kuruyoruz” şeklinde konuştu.

YARDIMSEVENLER UNUTULMADI
Etkinlikte 15 ortaöğretim kurumuna yardım eden yardımseverler de unutulmadı ve Abdullah Bilaloğlu, Hülya Ertürk, Yaşar Can, Sadık Çayır, Alaattin Ayaz, Sevda Günal, Sabahat Nakipoğlu, Recep Yedekçi, Burhanettin Okumuş, Ayla Atlan, Şenay Gün, Güzel Adem Arslan, Ümmühan Hülagü, Mehmet Sinan Dereli ve Şerif Erkan isimli hayırseverler plaketle onurlandırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında birinci olan Körfez Fen Lisesi, ikinci olan Atılım Anadolu Lisesi ve üçüncü olan Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi'ne de ödülleri verildi.

KONSERLE EĞLENDİLER

Konuşmaların ardından öğrenciler stadın ortasında keplerini havaya fırlatarak mezuniyet çoşkusunu yaşadılar. Gecenin finalinde Türk Rock müziğinin ünlü grubu Kurtalan Ekspres ve Hayko Cepkin konseri vardı. Binlerce öğrenci konserde bol bol eğlenerek uzun bir eğitim sezonun stresini attılar. Ünlü şarkıcı Hayko Cepkin’in gazeteciler arasındaki tatsız olay gecenin tek olumsuz yönüydü.

06 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR