DİLENCİNİN FARKLI YÜZLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bedensel ve zihinsel engelli gibi görünüp dilencilik yapanlara müdahale ediyor. Şehirlerarası ot...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bedensel ve zihinsel engelli gibi görünüp dilencilik yapanlara müdahale ediyor. Şehirlerarası otogar girişinde kendisini engelli gibi göstererek araçlardan para dilenen vatandaşı kıskıvrak yakaladı. Daha önce de aynı sömürüyü yaptığı anlaşılan sahte engelliye idari yaptırım cezası uygulandı.

DUYGU SÖMÜRÜSÜ
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü engelli rolü yaparak insanlardan para dilenen bir vatandaşa müdahale etti. Adeta usta oyuncular gibi rol yaparak vatandaşların duygu ve paralarını sömüren vatandaşın herhangi bir rahatsızlığı olmadığı belirlendi. Daha önce de aynı vatandaşa gerekli uyarılar yapılmış olmasına rağmen vatandaşın bunu tekrar etmesi sonucunda, kendisine 5326 sayılı kabahatlar kanununa göre idari yaptırım cezası uygulandı.

TOPLUMA KAZANDIRILIYOR
Büyükşehir Zabıta ekipleri duygu sömürüsü yapan vatandaşlarla karşılaştıklarında öncelikle mağduriyet durumuna bakıyor. Mağdur durumdaki vatandaşların Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Kaymakamlıklara bağlı İl Sosyal Hizmetlere ulaştırılması sağlanıyor. Bu şekilde vatandaşın sosyal hizmetlerden yararlanması sağlanarak topluma kazandırılması amaçlanıyor. Bu çalışmalara rağmen yardım alıp tekrar aynı hatayı yapan vatandaşlara ise Büyükşehir Zabıta ekipleri tarafından idari yaptırım cezası gibi gerekli müdahaleler uygulanıyor.

29 Mayıs 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR