Romanların İşsizlik Anketi devam ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu ve İş Kur Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından ilimizde yaşayan Roman vatandaşlara yönelik başlatılan İşsizlik Anketi önc...

BÜYÜT

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu ve İş Kur Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından ilimizde yaşayan Roman vatandaşlara yönelik başlatılan İşsizlik Anketi önceki gün Kireçocakları ve Terzibayırı’nda devam etti.

Roman vatandaşlara yönelik başlatılan İşsizlik Anketinde vatandaşlara daha önce çalışıp çalışmadıkları, girdikleri işte ne kadar süre çalıştıkları, neden ayrıldıkları gibi sorular yöneltildi. Yapılan çalışmalar karşısında oldukça memnun olduklarını dile getiren Romanlar adına kısa bir konuşma yapan Serdar Mahallesi Roman Dernek Başkanı Aslan Narçiçeği, “Yaptığı çalışmalardan dolayı İş Kur Genel Müdürlüğü’ne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar kimse bizi insan yerine koymadı. Başbakanımız da Roman açılımından dolayı bize değer verdiği için artık sorunlarımızı dile getirebiliyoruz. Biz de artık bu ülkede insan olduğumuzun farkına vardık” dedi.

ÇALIŞTAYDA AÇIKLANACAK
Mahallelerarası Koordinasyon Başkanı Şener Kulabaş ile birlikte Kireçocakları ve Terzibayırı’nda devam eden çalışmaların ardından ekipler Yenimahalle, Kandıra, Gebze ve bütün Kocaeli’de bulunan Roman mahallelerinde çalışmalara devam ederek istatistikleri çıkartacaklar. Çalışmaların sonuçları ise 15-16 Eylül’de İzmir’de yapılacak olan Roman Çalıştayı’nda açıklanacak.

09 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR