Şeker: TÜBİTAK imara açılmayacak

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba beraberindeki ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Vasfiye A...

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba beraberindeki ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, Gebze’deki yerel gazeteleri ziyaret etti. Partisinin yaptığı hizmetlerle ilgili açıklamalar yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, çeşitli konulara ilişkin basın mensuplarının sorularını cevapladı.

 

ÜLKENİN KALKINMASINI İSTEMEYENLER VAR

Gebze İlçe teşkilatına hayırlı olsun ziyareti için geldiklerini ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, ülke gündemine ilişkin açıklamalar önemli açıklamalar yaptı. Milletvekili İlyas Şeker, “Ülkemizde kargaşa çıkarmak isteyenler var. Gezi olayları,17-25 Aralık sürecini yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımız dirayetli ve kararlı bir lider. Biz ülke olarak bunları atlattık. Bunları atlatamayanlar var. Ukrayna atlatamadı. Bunlar ülkenin kalkınmasını istemiyor. Başarılı olamayacaklar” dedi.

 

OTOYOLUN İHALESİ 6 MART’TA

Bütçede en önemli kaleme vatandaşlara ayırdıklarını ifade eden İlyas Şeker, “Eğitim birinci, sağlık ikinci sırada. Sağlığa fazla bütçe ayırmazsak Gebze’ye 400 yataklı hastaneyi nasıl yapacağız. İzmir-Gebze Otoyolu yapılıyor. Körfez geçiş köprüsü ve Orhangazi yol ayrımı 2015’in sonunda bitecek. Üçüncü Köprüye bağlanacak olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun ihalesi 6 Mart’ta yapılacak. Ankara-İstanbul Hızlı tren seferleri başladı. Bilişim Vadisi’nde imar çalışması tamamlandı. Altyapı çalışmaları devam ediyor” ifadesini kullandı


TÜBİTAK ARAZİSİ İMARA AÇILMAYACAK!

TÜBİK arazinin imara açılmasıyla ilgili iddiaları yalanlayan AK parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Bu arazinin imara açılması mümkün değil. Sahilden bir kısım yer alıp sahil yolunu uzatmak için çalışmamız var. TÜBİTAK Arazisinin belediyeye devri söz konusu değil. CHP hangi hizmetleri eleştirirse eleştirsin vatandaş inanmıyor. Böyle bir çalışma yok. TÜBİTAK’ın sahil kısmından arazi alınabilirse uzayabilir. Bu bölgede 500 bin civarında insan yaşıyor, ancak denizden fazla istifade edilmiyor. Darıca bu anlamda biraz daha şanslı, ama Gebzeliler için bu sahilin biraz daha uzatılması gerekiyor” dedi.

 

DOKTOR SIKINTISI VAR

Gebze’deki kamu kurum ve kuruluşlarındaki personel sıkıntısıyla ilgili soruya Milletvekili İlyas Şeker, “Doktor sıkıntısı var. Diğer personel sıkıntıları çok rahat bir şekilde gideriliyor.  Pratisyen doktor eksikliği yaşıyor. Dilovası’nda hastane açıldı. Nöbette sıkıntı var. Akşam 5’den sonra sıkıntı oluyor. Nöbet tutturamıyoruz. Tıp Fakültesinde öğrenci kapasitesini artırdık. Doktor bir günde yetişmiyor. O konuda çalışılıyor. Diğer personel sıkıntısı giderilir. Adliyedeki sorunla ilgili araştırma yaparız. Gebze’ye gelen personel çalışmak istemediği için buraya geliyor. Gebze’de olmak varken kimse gidip Anadolu’nun bir başka yerinde çalışmaz” diye cevap verdi.

 

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER GELİŞTİ

Artık Türkiye’de kişi hak ve özgürlükleri gelişti diyen İlyas Şeker, “Gebze’de hakim ve savcı eksikliği ile gerekli çalışmaları yapacağız. Şuan sağlık çok önemli konuma geldi. Tıp fakültelerinin öğrenci sayısı ciddi oranda artırıldı. Buna tabipler odası direniyor. Doktor hemen 1 günde yetişmiyor. En az 10 yıl gibi bir süre alıyor. Doktor konusunda özel hastanelerde sıkıntı yaşıyor” dedi.

Acilde ister özel, isterse devlet olsun ücretsiz olduğunu söyleyen İlyas Şeker, “İnsanlar kendi özel aile hekimini gitmeyip özel hastanelerini tercih ediyor. Bu yüzden de bu anlamda bazı aksaklıklar yaşanıyor” dedi.

 

HUKUKİ SORUN AŞILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gebze’de Eğitim ve Araştırma Hastanesi ihtiyacı hissedildiğinde olabileceğini söyleyen, şartlarının ne olduğunu bilmediğini anlatan İlyas Şeker sözlerini şöyle tamamladı: “2-B arazilerinde tapulu olan yerleri vatandaşlara para alınmadan verildi. Tapusuz yerlerde ilan çıktıktan sonra alım satımı gerçekleşiyor. Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi’nde hukuki sorun var. Aşılmaya çalışılıyor. Belediye Başkanımız çalışma yapıyor. İstediği zaman destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

09 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

serd - doktorları idari görevlerden alın açık kalıyormu

Yanıtla . 0Beğen 09 Ocak 09:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR