BBP güvercinleri geri istiyor!

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta, dün bir açıklama yaparak, Fevziye Camii bahçesindeki güvercinleri geri istediklerini söyledi. Usta ayrıca Fevziye Cami...

BÜYÜT

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta, dün bir açıklama yaparak, Fevziye Camii bahçesindeki güvercinleri geri istediklerini söyledi. Usta ayrıca Fevziye Camii bahçesine kurulacak Ramazan sahnesinde gitar çalınmamasını istedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Rıza Güven Usta dün basın açıklaması gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan basın açıklamasında Usta, Ramazan ayı ve güvercinlerle ile ilgili yerel yöneticilere bazı uyarılarda bulundu. Geçen yıl belediye tarafından Fevziye Camii parkındaki çay bahçesi içine sahne kurulduğunu ve bu sahnede gitar dinletilerinin gerçekleştiğini hatırlatan Usta, “Bu gitar dinletilerinin Teravi Namaz’ı öncesi ve sonrası devam etmesi üzerine halktan şikayet gelmişti. Bu çay bahçesindeki gitar olayını kaldırsınlar başka bir yerde yapsınlar. Ramazan’da hoş ve uygun olmuyor, bir de kafa şişiyor. Ama eğlenmek isteyen vatandaş için camilerden uzak alanlar seçilmesi uygun olur. Yoksa cami dibinde bu işler olmaz” dedi.

KENDİLERİ BİLİRLER
Cami bahçelerindeki güvercinlere büyük hassasiyet gösterdiğini, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a ziyaretlerinde sözlü olarak bu konuyu hatırlattıklarını belirten Usta “En önemli konumuz güvercinler. Bir zamanlar Fevziye Camii’nin süsü olan güvercinleri nasıl uzaklaştırdılar bilmiyoruz. Geçmiş belediye döneminde oldu bunlar. Camilerden güvercinleri uzaklaştırmanın ne kadar sıkıntılı ve yanlış bir iş olduğunu belediyeler öğrensinler, eğer öğrenmezlerse kendileri bilirler. Eyvah denecek bir durum değil, bu Resulallah’ın bir vasiyetidir” diye konuştu.

14 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR