Malkoç: Teşekkür beklerken suçlu muamelesi görüyorum

Eski Gençlik Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, Kocaeli’yi 10 yıl hizmet ettiğini, 119 milyon liralık ihale açtığını, teşekkür beklerken suçlu gösterilmesin...

BÜYÜT

Eski Gençlik Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, Kocaeli’yi 10 yıl hizmet ettiğini, 119 milyon liralık ihale açtığını, teşekkür beklerken suçlu gösterilmesinin kendisini üzdüğünü söyledi
Eski Gençlik Spor İl Müdürü Kenan Malkoç ve beraberindeki 6 kişinin dosyaları tamamlandı. Yargılanmaya başlayacak olan grubun ilk duruşması ise 1 Kasım 2012 Perşembe günü Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşecek. Alınan bilgilere ise dosyası bayağı kabarık olan Malkoç için 43 ile 80 yıl arasında hapis cezası isteniyor.
DURUŞMA 1 KASIM’DA
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde üç müfettiş tarafından yapılan soruşturmada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl eski Müdürü Kenan Malkoç, Muhasebe Müdürü Selahattin Sayar, Tesisler Şube Müdürü Erdal Emil, Spor Servisi Müdürü Avni Yıldırım, Görkem Spor Mağazası'nın yetkilisi Osman Şahin, Tesisler Şefi Ramazan Usta ve Elektrik Teknisyeni Turgut Utku açığa alınmıştı.Soruşturmanın sonrasında iddianame hazırlandı. İlk duruşma 1 Kasım’da .
119 MİLYONLUK İHALE AÇTIM
Dün telefonla görüştüğümüz Kenan Malkoç, iddialara gülüp geçtiğini söyledi. Malkoç yaptığı açıklamada, “Ben 10 yıl Kocaeli’ye hizmet ettim. 10 yıllık süre içinde toplam 119 milyonluk ihale açtım. Suçlandığım miktar 50 bin lira. Yıllığa vursan 5 bin lira. Ben, benzin istasyonumuzda genel müdür olarak çalışanımıza 4 bin 500 lira maaş veriyorum. Ben, maaşlı çalışan biriyim. Bize ait olan benzinliğimizin kasasından 10 yılda 78 bin dolar para çektim.
KOMPLO KURDULAR
Allah şahittir ki, ailem üzerine yemin ediyorum ki, 1 kuruş haram para boğazımdan geçmemiştir. Birileri üzerimize oynadı. Bir nevi komploya kurban gittik. Ben bu ile çok hizmet ettim, suçlandığım konulara gülüp geçiyorum. Ben bu iddiaları hak etmedim. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı Yahya Kaptan’daki spor salonu ve Gençlik Merkezi benim eserim. Ben teşekkür beklerken, suçlandığım konular beni üzdü. Yazıktır, günahtır. Biz de aile sahibiyiz. Hesabını veremeyeceğim hiçbir işe girmedim.
TEŞEKKÜR BEKLİYORDUM
Savcı bir iddianame hazırladı. Biz de bu iddialara cevap vereceğiz. Hem de en ince ayrıntısıyla. Ben adalete güveniyorum. Görev yaptığım süre içinde hiçbir şekilde şaibeli bir işe girmedim, kimseyi kayırmadım. Doğru ne ise onu yaptım. Kocaeli’ye 10 yıl hizmet veren biri olarak teşekkür beklerken, bu tür konularla suçlanmak açıkçası ağırıma gidiyor”dedi. Malkoç’u avukat Ali Haydar Konca savunuyor.

19 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR