Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi hizmete girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Beylikbağı’nda yapımını tamamladığı kültür merkezine Gebze’nin eski belediye başkanlarından merhum Ahmet Penb...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Beylikbağı’nda yapımını tamamladığı kültür merkezine Gebze’nin eski belediye başkanlarından merhum Ahmet Penbegüllü’nün adı verildi. Gebze Beylikbağı Ahmet Penbegüllü Kültür Merkezi, düzenlenen tanıtım programıyla hizmete açıldı. Tanıtım töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milletvekili Mehmet Ali Okur, Vali Vekili Mustafa Güni, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu , Darıca Belediye Başkanı Şükür Karabacak, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

İNSANIMIZI YÜCELTMEK EN BÜYÜK MURADIMIZ

‘’İnsanımızı yüceltmek ve onurlu bir hayat yaşatmak bizim en büyük muradımızdır’’diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Beylikbağı bölgemizin bu tür sosyal tesislere ihtiyacı vardı. Bu güzel kentte zamanında hizmet etmiş gönül vermiş olan rahmetli Ahmet Pembegüllü kardeşimizin ismini bu tesise verdik. Zor bir zamanda hizmette bulunan Ahmet pembegüllü kardeşimiz ‘e bu vesileyle Allahtan rahmet diliyorum. Sosyal tesisimizin bölgemize değer katması, güzellik ve mutluluk getirmesini Yüce Rabbimden temenni ediyorum” dedi.


AÇILIŞLARA YETİŞEMİYORUZ

Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık,” Allaha şükürler olsun öyle noktaya geldik ki yoğun ve güzel hizmetler yapıp açılışlara dahi yetişemiyoruz. Şuanda yapmamız gerek o kadar açılış var ki Kocaeli’nde sadece 50’nin üzerinde okul var. Artık hangi açılışa hangi arkadaşımızın gitmesi gerek bu konuda bile zorlanıyoruz. Bugün Beyikbağı’nda yapılan Kültür Merkezine merhum Ahmet Pembe Güllünün ismi verilmesi aynı zamanda iadeyi itibardır. Bu ismin Kültür Merkezine verilmesinden dolayı düşünceyi ortaya koyan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Bütün çabamız insanımızı insan gibi yaşatabilmek diyen Milletvekili Mehmet Ali Okur, “Geçmiş zamanlarda bölgemize hizmet veren merhum Ahmet Pembe Gülü’nün Beylikbağın’da yapımı gerçekleşen Kültür Merkezine ismi verildi. Bu yapımda emeği geçen ve böyle güzel eseri Gebzeli vatandaşlarımıza kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu

 

2 BİN 876 METREKARE

Gebze’nin yoğun nüfusa sahip mahallelerinden olan Beylikbağı’nda inşa edilen kültür merkezi 2 bin 876 metrekare kullanım alanına sahip. Kültür merkezi zemin ve bir kattan oluşuyor. Giriş katta düğün salonu ve nikah salonunun yer aldığı kültür merkezinin 2. Katında KOMEK sınıfları yer alıyor.

Kültür Merkezinde, 288 kişilik konferans ve nikah salonu olarak kullanılabilecek salon ve  600 kişi kapasiteli bir de düğün salonu bulunuyor.

24 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR