Başkan Baran, yabancı öğrencileri ağırladı

Avrupa Birliği (AB) ülkeleriyle kültürel paylaşım platformu Comenius projesinin okul ortaklıkları kapsamında, General Edip Bayoğlu İlköğretim Okulu’n...

BÜYÜT

Avrupa Birliği (AB) ülkeleriyle kültürel paylaşım platformu Comenius projesinin okul ortaklıkları kapsamında, General Edip Bayoğlu İlköğretim Okulu’nun konuğu olarak Körfez’e gelen yabancı öğrenci ve öğretmenler, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ziyaret etti. Başkan Baran, konuklarına ilçenin kültür elçiliğini yaptı.

 

Dünya Çocukları Körfez’e Misafir Oldu

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri kültürel paylaşım platformu ‘Comenius’ çerçevesinde proje ortaklarından General Edip Bayoğlu İlköğretim Okulu’nun konuğu olarak 16 öğrenci ve 20 öğretmenin bulunduğu heyet Körfez İlçesine misafir olarak geldi.  Bu kapsamda İspanya, İtalya, Romanya ve Bulgaristan ülkeleri misafirleri, Körfez’e gelerek Demokratik ve Kültürel Değerler ile ilgili girişimlerde bulundu.

Körfez Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette, Körfeze gelen yabancı öğrenciler merak ettikleri soruları Başkan Baran’a ilettiler. Körfez hakkında çeşitli bilgiler veren ve ilçenin Türkiye’nin can damarının olduğu bölge olduğunu belirten Başkan Baran, öğrencilerin sorularını tek tek cevapladı.


Başkan Baran, “Bu Tür Girişimlerin Önemi Çok Büyük”

Comenius programının amacının ülkeler arası birliği ve beraberliğini güçlendirdiğini belirten Başkan Baran, “Demokratik ve Kültürel Değerler açısından yapılan bu girişimlerin önemi çok büyüktür” dedi. Ayrıca program kapsamında açıklamalar gerçekleştiren Başkan Baran sözlerine şöyle devam etti, “Ülkemizi ve bizleri tanımak için buraya gelen misafilerimiz Körfezimize hoş geldiniz. Ülkeler arası bağı kuvvetlendirmek, hepimiz için çok önemli. Bilgi ve becerilerinizi geliştirmeniz, aynı zamanda da yeni bir çevre, yeni bir ülke, oranın kendi geleneklerini ve ortamlarını görmeniz sizler için çok büyük bir kazanım ve kazançtır. Bu çalışmada daha küçük yaşlardan öğrencilerimizin hem dünya kültürlerinin birbirine yaklaşımı bakımından o ülkeleri genç yaşta görmeleri açısından önemli olduğunu düşünüyorum ve bu çalışma için teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra dünyada bütün ülkeler olarak bizim yaşadığımız çağdan sonra yetişen nesil yarın karar verici yapıda olacaklar” dedi.

Kendisini ziyaret eden misafir öğrencileri Körfez’de görmekten son derece mutlu olduğunu belirten Başkan Baran, “Bu ziyaretlerle dünya ülkelerinin insanlarının birbirine daha da yakınlaşacağını düşünüyorum. Yüz yüze ilişkilerin bunu daha da geliştireceğini düşünüyorum. Hepinize yapmış olduğunuz bu ziyaretten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Baran, daha sonra yenilen yemek sonrası öğrenci ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

13 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR