Çocuk Kasabası “Önce öğretmen eğitimi” diyor

Ekim 2012’de kurulan ve 3-6 yaş çocuklara okul öncesi eğitim veren Çocuk Kasabası, kurulalı henüz bir yıl olmasına rağmen imza attığı birçok etkinliği...

BÜYÜT
Ekim 2012’de kurulan ve 3-6 yaş çocuklara okul öncesi eğitim veren Çocuk Kasabası, kurulalı henüz bir yıl olmasına rağmen imza attığı birçok etkinliğin yanında öğretmenlerini yurt dışı eğitime gönderiyor


Ekim 2012’de kurulan ve 3-6 yaş çocuklara okul öncesi eğitim veren Çocuk Kasabası, kurulalı henüz bir yıl olmasına rağmen birçok etkinliğe imza attı. Eğitimin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiren Çocuk Kasabası, son olarak AB Projesi kapsamında, öğretmenleri eğitim amacıyla yurtdışına gönderiyor.

“SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ”
Çocuk Kasabası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, “Çocukların karakterleri 3-6 yaş arasında oluşmaya başlıyor. Türkiye’de her geçen gün çalışan anne sayısı artıyor. Çocuklarımıza eğitim vererek kişiliklerin oturmasına yardımcı oluyoruz” dedi. Sosyal projelere de önem verdiklerini vurgulayan Kahraman, “Doğantepe’de bir anaokulumuza destek verdik. İstanbul’da anlaştığımız bir kitapçıdan öğrencilerimiz hem kendileri için hem de Derince’de bir anaokulundaki arkadaşları için birer kitap aldılar” diye konuştu.

İYİ ÖĞRETMEN, İYİ ÖĞRENCİ
Okul Kurucu Müdür Ayşenur Kahraman Aytekin, “Uzmanlarımızla görüşüp, hangi çocuğun hangi branşta eğitim alması gerektiğine karar veriyor ve bu branşlara sevk ediyoruz” dedi. İyi öğretmen bulmanın zor olduğunu dile getiren Aytekin, öğretmenlerin iyi olmasının öğrencilere de iyi şekilde yansıdığını ifade ederek, çocukların iyi eğitim almasının her şeyden önemli olduğunu söyledi.

7 ORTAKLI PROJE
AB Projesi konusunda bilgi veren Proje Koordinatörü ve İngilizce Zümre Başkanı Şule Elif Demircioğlu, projenin 7 ortaklı olduğunu belirterek, “Letonya, İspanya, Romanya, Polonya, Macaristan, Türkiye ve İtalya ziyaretleri olacak” dedi. Projeye başvuran 100 okuldan sadece 30’unun kabul edildiğine dikkat çeken Demircioğlu, Çocuk Kasabası’nın yabancı öğretmenlerle çift dilli bir eğitim verdiği için projeye kabul edildiğini dile getirdi.

LOGO ÇOCUK KASABASI’NDAN
Şule Elif Demircioğlu, Çocuk Kasabası öğrencilerinin yaptığı logonun beğenilerek, projede kullanıldığını söyledi. “Anaokulları gezildi, toplantı ve sunumlar gerçekleştirildi. Herkes seçtikleri konularda sunum yaptı, biz Fen Bilgisi ve İngilizce konularını seçtik” dedi.

YARATICI OKUMA TEKNİKLERİ
Demircioğlu, “Mart ayında Romanya, Mayıs ayında da Polonya gezileri olacak. 23 Nisan 2015’te ise Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı diğer ülke okulları ile beraber ülkemizde kutlayacağız” diye konuştu. Demircioğlu, “Dr. Nilay Yılmaz, öğretmenlerimize aralık ayında ‘Yaratıcı Okuma Teknikleri’ dersi verecek” dedi.

21 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR