Bir intiharın ardındaki acı gerçekler

Muhtar’ı ceza evine attırdı, başkanayumruk attı “Bedelini ağır ödedi”Aydın Akçaova Köy muhtarını cezaevine attırmış, kendisini dolaylı yoldan tehdit e...

BÜYÜT


Muhtar’ı ceza evine attırdı, başkana
yumruk attı “Bedelini ağır ödedi”

Aydın Akçaova Köy muhtarını cezaevine attırmış, kendisini dolaylı yoldan tehdit eden belediye başkanı Cengiz Kan’a yumruk atmıştı. Yıllar önce “Bunun bedelini ağır ödeyeceksin” diye tehdit edilmişti. Öylede oldu, Fahri Aydın kendini asarak intihar etti
Bülent EKİNCİ-Uğur MAYA

İlk sürtüşme 29 Temmuz 2009 tarihinde başladı. Fahri Aydın’ın oğlu Güvenç Aydın evlilik işlemleri yüzünden köy muhtarı ile tartışmaya girdi. 26.07.2009 tarihinde kıyılacak nikâh için köy muhtarı Remzi Yüce ile Kandıra Muhtarlar Derneği’nde nikâh işlemlerimi yapmak için bir araya gelmişti. Muhtarın işlemleri tamamlamasının ardından Muhtarlar Derneği sekreteri 140 TL ücret ödenmesini istemişti. Bu ücreti ödediği halde makbuz alamayan Aydın ailesi konuyu kaymakama taşımıştı. Konu mahkemeye taşıyınca Muhtar tutuklandı.

TEHDİT EDİLDİ
Bu olayın ardından Fahri Aydın’in evine gelen AK Parti Köy Temsilcisi E.K., “Davanı gerecek yoksa bedelini ağır ödersin” tehdidinde bulunmuştu. Güvenç ailesi davayı geri çekmedi.

İŞ YERİNİ YIKTTILAR
Fahri Aydın, davasını geri çekmedi. Köy muhtarı Remzi Yüce ise iki gün sonra salıverildi. Tavuk çiftliği bulunan Aydın’ın evine, iş yerinin bir bölümünün kaçak olduğu gerekçesiyle yıkım bildirimi yapıldı. Ve ertesi gün iş yeri yıkıldı.

BORÇ BATAĞI

Yıkılan iş yeri yüzünden maddi sıkıntılar yaşamaya başlayan Fahri Aydın, çaresiz kalmıştı. Borç gırtlaktaydı. O dönem 50 Bin TL Borcu birikmişti ve onun cebinde 50 TL bile yoktu. Şikayetinin bedelini çekiyordu. Oysaki köyünde kaçak yapılan 30 adet kümes ve ahır vardı.

BAŞKANI YUMRUKLADI

Olaydan bir süre sonra genel seçim çalışmaları başlamıştı. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’da bu çalışmalar nedeniyle Akçaova Köyü’ne geldi. Burada iş yeri yıkılan Fahri Aydın’da vardı. Cengiz Kan’ı karşısında gören Aydın, Kan’ı bir yumrukta yere serdi.

BUNALIMA GİRDİ
Yaşanan bütün bu olayların ardından dengesi bozulan ve bunalıma giren Fahri Aydın ailesiyle de kötü oldu. Önceki gün kardeşine av tüfeğiyle ateş eden Aydın, jandarma tarafından aranıyordu. Evinde bulunamayan Aydın çifteliğin de asılı halde bulundu.

ONUN İÇİN YAPILACAK TEK ŞEY

Fahri Aydın, evli 3 çocuk babası. Henüz 55 yaşındaydı. Suçu hakkını aramak… Onun için bu saatten sonra yapılacak tek şey ise Akçaova Köyü'nde bugün ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Aydın’ın cenazesini toprağa vermek ve ardından dua etmek.

23 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR