TED Kocaeli Koleji 2015-2016 yılında eğitim öğretime açılıyor

2015-2016 eğitim öğretim yılında kapılarını açacak olan 18.067,60 m2 alana kurulan kampüste bu yıl, anaokulundan ortaokul 7. Sınıfa kadar olan öğrenc...

BÜYÜT

2015-2016 eğitim öğretim yılında kapılarını açacak olan 18.067,60 m2 alana kurulan kampüste bu yıl, anaokulundan ortaokul 7. Sınıfa kadar olan öğrenciler eğitim görecekler.  ‘’TED’li olmak ayrıcalıktır’’ sloganının hayat bulacağı kampüste, çağdaş ve uluslararası eğitimin gerektirdiği tekno-sınıflar, laboratuvarlar, spor salonları, yüzme havuzu, sanat atölyeleri, kayıt ve enstrüman odaları, konferans salonu ve hobi bahçeleri gibi pek çok imkan, öğrenci gelişim düzeyleri ve ihtiyaçları gözetilerek özenle hazırlandı.

 

YABANCI DİL ZENGİNLİĞİ

TED Kocaeli Koleji İlkokulu’nda, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretim Programı’nın yetenek dersleri, seçmeli dersler ve güçlü bir yabancı dil desteği ile zenginleştirildiği; IB (Uluslararası Bakalorya) Programı’nın PYP (İlk yıllar Programı) ve ortaokul ayağı olan MYP (Ortaokul Programı ) ile kaynaştırılan, aktif ve öğrenci merkezli bir eğitim programı uygulanacak.

 

ERKEN YAŞTA DİL EDİNİMİ

Anaokulu 4 yaş gruplarından itibaren ‘erken yaşta dil edinimi’ için gereken fırsatların sunulacağı eğitim öğretim ortamında, Türk ve anadili İngilizce olan öğretmenlerin işbirliği ve takım çalışması ile dilin doğal ortamda sadece ders ya da disiplin olarak değil tıpkı anadil gibi bir iletişim aracı olarak kullanılacağı yabancı dil eğitim programı uygulanacak.

 

TAKVİYE PROGRAMLARI

TED Kocaeli Koleji Ortaokulu’nda da yine öğrencilerin uluslararası programlara hazırlanmaları ve dil yeterliliği için takviye programlar hazırlandı. Buna göre Matematik ve Fen derslerinin içeriği İngilizce terminoloji desteği ile genişletilerek, lise için planlanan IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) Programı’na hazırlık yapılacak. Ayrıca 7. sınıf seviyesinden itibaren başlayacak, 110 ülkede 4 milyon öğrenciye uygulanan BTEC (Business and Technology Education Council ) İşletme ve Teknoloji Eğitim Kurulu Meslek Edindirme Sertifikası Programı’nın uygulanması hedefleniyor.

 

PRATİK BECERİLERİ GELİŞTİRME

BTEC diploma ve sertifikaları 25 farklı sektörde ve 700’ü aşkın meslek alanında gereken mesleki bilgiyi vermenin yanı sıra bu sektörlerle ilgili pratik becerileri geliştirmek üzere planlanan uluslar arası bir programdır. TED Kocaeli Koleji’nde bu program kapsamında ortaokulda Sosyal Medya Yeterlik Programı, lisede Sanat ve Tasarım Diploma Programı uygulanacak. Tüm bu ulusal ve uluslararası temellere göre ve benzer bir eğitim yaklaşımı ile açılacak olan TED Kocaeli Koleji Lisesi’nin ise 2017 son baharında hizmete girmesi planlanıyor.

01 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR