Psikolojik Rehberlik Derneği, sorunların çözümünü istiyor

    Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, unvan karmaşası ve Milli Eğitim’in hazırladığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri adındaki yönetmelik ta...

BÜYÜT

 

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, unvan karmaşası ve Milli Eğitim’in hazırladığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri adındaki yönetmelik taslağına karşı basın açıklaması düzenledi. Muharrem Köse’nin dernek adına okuduğu açıklamaya, Türk Eğitim-Sen Başkanı Süleyman Peker, Eğitim-Sen Başkanı Veysel Kaplan ve çok sayıda STK üyesi katıldı.

“ÇABALARIMIZ SONUÇSUZ KALDI”

Muharrem Köse, “Mezunlarımız, başta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olmak üzere, Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlı pek çok kurumda istihdam edilmektedir” dedi. Mesleğin en önemli sorunu olarak unvan konusunu gördüklerini dile getiren Köse, şunları kaydetti: “MEB, 20 Şubat 2014 tarihine kadar mezunlarımızı ‘Rehber Öğretmen’ unvanı ile istihdam ederken, bu tarihten sonra adımızı ‘Rehberlik’ olarak değiştirmiştir. Bunun yanı sıra yaptığımız iş ve unvan arasındaki uyuşmazlık gidermek için yaptığımız tüm girişimler sonuçsuz kalmıştır.”

“YANLIŞLARLA DOLU BİR TASLAK”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alan adı değişikliğinden sonra, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri yönetmeliği ile Özel Eğitim Hizmetleri yönetmeliklerini birleştirdiklerini ifade eden Muharrem Köse, “Baştan sona kadar yanlışlarla dolu olan yönetmelik taslağına ilişkin, dernek olarak yazılı ve sözlü düşüncelerimizi MEB’e ilettik” dedi. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri ile Özel Eğitim Hizmetleri’nin, 2 ayrı çalışma alanı olduğunu vurgulayan Köse, yönetmeliklerini ayrı olması gerektiğini söyledi.

08 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR