İtfaiye eğitimleri yangınları azalttı

Çocukları yangın ve doğal afetler gibi konularda bilinçlendiren çalışmalar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi (KOBİTEM) eğitimlerini s...

BÜYÜT

Çocukları yangın ve doğal afetler gibi konularda bilinçlendiren çalışmalar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi (KOBİTEM) eğitimlerini sürdürüyor. Ulugazi İlköğretim Okulu öğrenci öğretmen ve velilerine yönelik verilen Temel Yangın Eğitimi seminerde çocuklara yangından nasıl korunulacağı ve yangın sırasında yapılması gereken uygulamaları anlatıldı.
Seminerde, itfaiyenin verdiği eğitimlerle yangın çıkma oranının geçen yıla göre yüzde 38 azaldığı ifade edildi.

22 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM
Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk, Önleme Ve Eğitim Şube Müdürü Bülent Buldu, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programda yaptığı konuşmada bugüne yaklaşık 170 okulda 22 bin öğrenciye eğitim verildiğini ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, eğitimlerin sayısının artmasıyla yangın ihbarlarının azalma gösterdiğini söyledi. Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Çöpoğlu “Eğitimler muhtemel yangınlarda can ve mal kayıplarının önüne geçiyor. Bulunduğumuz ortamdaki tehlikeli durumları ortadan kaldırmamızda etkili oluyor” dedi.

EĞİTİMLER TEDBİR ALMADA ÖNEMLİ
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli de konuşmasında eğitimlerin çocukların yangın hakkında bilgi sahibi olması açısından önemli olduğunu dile getirdi. Milli Eğitim Müdürü İspirli “Çocuklarımızın yangınlara karşı tedbir almaları ve yangını önleyici müdahalelerde bulunmaları bu tür eğitici programlarla mümkün oluyor” şeklinde konuştu. KOBİTEM eğitmeni Ayşegül Turan itfaiyecilik hakkında öğrencilere bilgi verdi.

480 PERSONEL
480 personel ve 93 araçla hizmet veren Büyükşehir İtfaiyesi 12 ilçede 12 grup amirliği, 3 müfreze ve 5 gönüllü müfrezeyle 24 saat görev yapıyor. İtfaiye yangın, trafik kazası, boğulma, arama kurtarma, doğal afet, mahsur kalan canlıyı kurtarma, halkı bilinçlendirme gibi konularda faaliyet gösteriyor.

19 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR