Aydın Ünlü: ‘Deşifre edeceğiz’

15 Temmuz bir milattır diyen Ünlü, “15 Temmuz sokağa çıkanlar, tankların önüne çıkanlar, sen AK Partilisin, sen CHP’lisin, sen MHP’lisin sen şucusun,...

15 Temmuz bir milattır diyen Ünlü, “15 Temmuz sokağa çıkanlar, tankların önüne çıkanlar, sen AK Partilisin, sen CHP’lisin, sen MHP’lisin sen şucusun, sen bucusun demedi. Tankı önüne çıkıp mermi yiyende oldu, tankın altına yatanda oldu, ölen şehit olan arkadaşlarımızda oldu. Onun için siyaset bugün yeniden karıldı. Türkiye siyasetinde kartlar yeniden dağıtılıyor. Onun için bu hassas dönemde kimse kendine siyasi rant çıkarmamalı. Bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli siyaseti yeniden herkese anlatıyor. Bütün hesapları alt üst eden, bütün dengeleri, tüm dünyanın dengelerini bozmuş olan bir lider” dedi.

 

TAM KADRO KATILIYOR

Cumartesi olarak valiliğin organize ettiği etkinliğe 12 ilçe başkanımızla ve vekilimizi Saffet beyle bir katılım sağlayacağız diyen Ünlü, “Yeni Kapı mitingi de Cumhurbaşkanlığı’nın devlet protokolüyle yapılacak. Genel merkezimize bir bilgi gelecek, o bilgi doğrultusunda karışıklığa mahal vermeden Marmara bölgesindeki i il başkanları teşkilatlarıyla beraber bir katılım sağlayacak. Bunun yol haritası yapılacak. Bu akşam teşkilatlara bildirilecek” açıklamasında bulundu.

 

“DEVLETE GÜVENİYORUZ”

Kentimizde FETÖ soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde kapatılan gazetelerle ilgili CHP’li vekillerin Başbakanlığa bir dosya sunduğunu belirten İl Başkanı Ünlü “MHP FETÖ soruşturmasıyla ilgili devlete, devletin birimlerine, emniyete tam güveni olan bir siyasi partidir. Devletin ilgili birimleri diyalogu olanları araştırır. Süreç sonunda gerekli karar verilir. Bu konularda emniyet birimleriyle konularla ilgili bir diyaloga girmeyiz. Devlete güveniyoruz. Devlet gerekli incelemesini yapar. Suçlu olan cezaevine, suçsuz olanı evine çocuklarının yanına gönderir” ifadelerini kullandı.

 

“UFAK BİR YENİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ”

Önümüzdeki süreçte anayasa çalışmalarına destek vereceklerini belirten Ünlü, “MHP yeni anayasaya destek veren bir siyasi partidir. Bunun içinde bir komisyon oluşturmuştur. Anayasa değişikliği ile ilgili bir milletvekilimizi ve genel başkan yardımcımızı komisyonda görevlendirmiştir. Onların yaptığı bu çalışmayla ufak bir yeni anayasa değişikliği ile MHP Genel Merkezi ilgili çalışmaları yapmaktadır. Yeni anayasayı desteklediğimizi biz her zaman beyan etmiştik. Hatta olmayan tüm siyasi partileri de bunun içerisine davet etmiştik” dedi.

 

“ZAMANLAMASI UYGUN DEĞİL”

Genelkurmay başkanlığının Cumhurbaşkanlığı’na bağlanması konusunda yorumlara MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Her şey zamanında yapılmalı. Bugün MİT veya Genelkurmay Başkanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı’na bağlanması zararsızda olsa zamanlaması uygun değil. Bu tür işlerde yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım endişesi var Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkeste. Bugün FETÖ’nün kökünü kazımak anlamında başka bir tehlikeye gitmesin ülke. Her şeyin yavaş yavaş özümsenerek, iyi düşünülmesi gerekiyor. Bu konuların mecliste konuşulması gerekir” açıklamasında bulundu.

 

“BİZ HAMASET YAPMADIK”

Devlet Bahçeli’nin Yenikapı mitingine katılarak verdiği mesajın çok önemli olduğunu vurgulayan Ünlü, “Bahçeli Yenikapı mitingine giderek, milletin olduğu her yere gideriz diyerek tüm dünyada dengeleri bozmuştur. Devlet Bahçeli, MHP milletin içinden çıkmış bir siyasi partidir. MHP fethedilmemiş tek kale dedik. MHP bu milletin son nefesi derken, biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik derken, biz hamaset yapmadık ki. Bizim hamaset yaptığımızı zannetti insanlarımız. Siyasi jargonları kullanıyor MHP İl Başkanı dediler. Ama 15 Temmuz’da bizim şaka yapmadığımızı gördüler. Türk milleti, 1980 öncesini yaşayanlar bilirler. 1980 öncesinde MHP’nin duruşu neyse, 15 Temmuz’da da duruşu aynıdır” ifadelerini kullandı.

 

“TÜRK MİLLETİ ÖLÜM KORKUSU YAŞADI”

15 Temmuz darbe girişiminde insanlarımızın ölüm korkusunu yaşadığını belirten MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Türk Milleti, bürokrasisi ölüm korkusunu yaşadı. Bu korkuyu insanların üzerinden atan, ben bu ülkenin sahibiyim, ben bu milletin sahibiyim diyen Türk Dünya’sının lideri Devlet Bahçeli’nin duruşuyla herkes kendine yol haritası buldu. O gece sayın Genel Başkanımızın açıklamasına kadar, benim telefonuma birçok insan Bahçeli ne zaman açıklama yapacak diye onlarca mesaj geldi. Yani herkes bürokrat, askeri, polisi herkesin bakışı Bahçeli ne zaman açıklama yapacak. Herkes ona baktı. Çünkü Devlet Bahçeli, bu devletin sahibiydi. Bahçeli Türk Milleti’ni yanlış yerlere, maceraya sürüklemeyeceğini, AKP MHP’ye oy veren vermeyen herkes bilmekteydi” şeklinde konuştu.

 

“KİRLİ OLANIN KAFASI KOPARILACAKTIR”

Biz FETÖ konusunda AKP’yi uyarmıştık diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Darbe kalkışmasından da önce yaptığımız basın açıklamalarımızda hep uyarmıştık. Siz kendi içinizdeki paralelcileri ne yapacaksınız demiştik. Çünkü MHP’de kasım ayı itibariyle 7 aylık bir paralelle verilen bir mücadele vardı. Bu 7 ayda çok iyi tanıdık biz onları. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan bir araştırma komisyonu kurulduğunu medyaya açıkladı. Öncelikle AKP kendi içerisindeki komisyonlarla bunlarla diyalogları olanları tespit edip, yönetimlerden uzaklaştıracaklar. Hiçbir AKP’li Belediye Başkanı, AKP’li İl Başkanı, Bakanı, danışmanı, kimi varsa hiç kimse bir paralelciyi kollayamayacaktır. Bu benim adamın diyemeyecektir. Kirli olan herkesin kafası koparılacaktır. Bunu AKP kendi geleceği içinde yapmak zorundadır” dedi.

 

“PARALEL YAPI DENEN ŞEREFSİZLER ORDUSU”

FETÖ’ye destek veren kim varsa MHP onların yakasına yapışacaktır diyen Ünlü, “Eğer AKP’liler kendi içinde kim olursa olsun bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine, Türk Milleti’nin üniformasını giyip de asker kıyafetiyle vatandaşa silah çekenlere yardım yataklık edenleri kim kolluyorsa MHP onların yakasına yapışacaktır. Bugün Mersin Belediyesi’ne MHP’li Mersin Belediye’sine operasyon yapılmıştır. Yapılmasında fayda vardır. Yapılsın. Bu bir örnektir. Diğer belediyelere de yapılsın. Kimin ne suçu varsa, evet 17-25 Aralık milat mı? Tamam, milat olsun. Cumhurbaşkanı 17-25 Aralık’a kadar biz de bunlarla beraberdik dedi. Allah bizi affetsin dedi. 17-25 Aralık’tan sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kırmızı kitabına girmişse bu terör örgütü diye hala birileri, kendi menfaatleri için bu paralel yapı denilen şerefsizler ordusuyla beraber hareket ettiyse bunlarında önünde kimse duramaz, duranların karşısında biz duracağız” açıklamasında bulundu.

 

“DEŞİFRE EDECEĞİZ”

MHP olarak, Kocaeli’de paralelcileri kollayanları deşifre edeceklerini vurgulayan Ünlü, “Eğer onlar gereğini yapmıyorlarsa biz deşifre edeceğiz. Bugün bize de yakın isimler terör örgütü operasyonundan içeri alınıyorsa MHP Kocaeli İl Başkanlığı olarak ne Kocaeli Valiliğine, ne emniyet müdürlüğüne, ne Cumhuriyet Başsavcılığına bir kişiyle ilgili referans olmadık. Bir kişiyle ilgili referans olduk o da TÜRKAV Kocaeli Şube Başkanı Suat Yüksel’e referans olduk. O arkadaşımızda zaten serbest kaldı. Bize de yakın isimler vardı. Ama kimseye referans olmuyoruz. Devlet kendi incelemesini yapacaktır. Sen oraya girdiysen Türkiye Cumhuriyeti’nin karakolundan 30 gün yat, çık mahkemeye varsa bir suçun cezanı çek, suçun yoksa gel, başımızın üstünde yeriniz var. Bizim izlediğimiz politika budur” ifadelerini kullandı.

 

“MHP ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇTİ”

15 Temmuz’la ilgili kripto paralel kavramını kullanan Devlet Bahçeli var diyen Ünlü “Kriptolarda bulunacak bugün, gizli paralelcilerde bulunacaktır. Eğer bunlar devletin vatandaşına ateş edecek kadar aşağılık insanlarsa bunların kriptoları da bulunsun. İnlerine kadar girilip bunlar cezalandırılmalı. Burada siyaset yok. Burada Ak Parti, MHP oy kaybeder yok. Devletin geleceği ile ilgili bir durumsa, hiç kimsenin bir anlam ifade ettiği yoktur. Ne MHP İl Başkanı ne Bakanı, ne Büyükşehir Belediye Başkanı, ne milletvekili. Kim varsa bu işe bulaşmış cezasını çeksin. MHP’nin bakış açısı budur. Onun için, askeri, polisi, savcıyı herkes rahat bırakacak. Onlar kendileri çalışmalarını yapacaklardır. Suçlu olanlarında cezasını devlet kesecektir. MHP zor bir süreçten geçti. Paralelle ilgili 7 aydır yakın mesai yaşadık. Bizimde bildiklerimiz var. Eğer bugün AK Parti kadroları kendilerine yönelik yandaş diye birilerini kayırdıklarını gördüklerimizde ki onu yapamayacaklardır. Biz de o zaman şu şu isimlere neden gerekli işlemler yapılmıyor diye hem Türkiye Cumhuriyetine hem de ilgili makamlara uyarılarımızı yapacağız” dedi.

Serkan BORLAK

 

05 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR