Hedef 30 Bin ziyaretçi

SANTEK 2016’yı organize eden kuruluşlar Welborn Otel’de bir araya gelerek basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda SANTEK 2016’nın ziyaretçi hedef...

SANTEK 2016’yı organize eden kuruluşlar Welborn Otel’de bir araya gelerek basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda SANTEK 2016’nın ziyaretçi hedefi 30 bin olarak açıklandı.

TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası iş birliğinde Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Ajansı’nın destekleriyle 26-29 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan SANTEK 2016 Fuarı için geri sayım başladı. Welborn Otel’de gerçekleşen basın toplantısı ile fuarı organize eden TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Doğu Marmara Kalkanma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ve TÜYAP Bölge Başkanı Gökalp Gökdemir tarafından fuar ile ilgili  detaylı bilgiler sunuldu.

 

HEDEF 30 BİN ZİYARETÇİ

 

Toplantıda konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “SANTEK 2016 Fuarımızda 25 bin metrekare kapalı sergileme alanında 250 firma ve firma temsilcil firma temsilciliğini, 30 bin profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyoruz.” Dedi. Fuardaki ana konu başlıklarının veren Alagöz, SANTEK 2016 - 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarımızda  Üretim Makineleri ve imalat Endüstrisi,  Enerji, Elektrik, Elektronik, Otomasyon,  Otomotiv ve Yan Sanayi, Liman, Tersane ve Gemi Sanayi,  Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller,  Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri, iş ve İnşaat Makineleri ana grupları altında alanında önde gelen firmalarla fuar ziyaretçilerimizi buluşturacağız” ifadelerinde bulundu.  

 

YABANCI İŞ ADAMLARI GELECEK

 

SANTEK 2016’ya yabancı iş adamlarınında ilgisi olacağını belirten  Alagöz, "Fuar katılımcı ve ziyaretçilerimiz; 25.000 metrekare kapalı sergileme alanında, kendi sektörlerinin en önde gelen firmalarını bir arada görme, ürünlerin gelişimini takip etme, ilerleyen teknolojik gelişmeleri yakından tanıma, yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgi edinme, firmaların üretim-satış kapasitelerinin değişen dengelerini ve ürün fiyatlandırmalarını takip etme imkanına sahip olacaklar. Yabancı işadamı heyetleri ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek. Fuarımıza yurtdışından yabancı işadamı heyetleri getirebilmek için TÜYAP yurt dışı ofisleri kanalıyla yürüttüğümüz kapsamlı çalışmalar neticesinde Japonya, Iran, Gürcistan, Azerbaycan, İngiltere, Bulgaristan, Almanya, Makedonya, Matta,  Macaristan, Hollanda ve Sırbistan'dan getireceğimiz yabancı işadamları fuarımızı ziyaret edeceklerdir” şeklinde konuştu.

 

600 MİLYON AVROLUK YENİ PAZAR

 

SANTEK 2016’nın Türk İmalat Sanayisi’ne olan katkısından bahseden Alagöz, “Ayrıca, Kocaeli Sanayi Odası ve ABIGEM işbirliğinde düzenlenen "Match41nğustry” etkinliği kapsamında söz konusu yabancı işadamları ile fuar katılımcısı firmalarımız arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Fuar alanında oluşturduğumuz özel bölümde, talaşlı imalat konusunda ülkemizin önde gelen makina imalatçı ve distribütörleri, makinaları ile ilgili detaylı teknik bilgileri uygulamalı olarak müşterilerine anlatacaklar. Türk İmalat Sanayisi için 600 milyon avroluk yeni pazar potansiyeli tanıtılacak  Fuarımız kapsamında TOBB tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte, ülkemizin de ortak üyesi bulunduğu CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nde açılmakta olan yaklaşık 600 milyon Avro tutarındaki ihalelere Türk firmalarımızın nasıl katılabilecekleri ve yürütülen projelerden nasıl etkin bir biçimde faydalanabilecekleri konusunda TOBB yetkililerince detaylı bilgi paylaşımında bulunulacak” diye konuştu.

 

SÜRDÜRÜLEBİRLİK ÇOK ÖNEMLİ

 

sanicoeri.jpg

 

Toplantıda konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Bizim için önemli olan bu fuar düzenlenmesiyle beraber sürdürülebilirliktir. Bu türk fuarlarda sürdürülebilirlik çok önemlidir. Küresel ekonomide söz sahibi olabilmek için üretim ve bilgi teknolojilerinin takip etmenin gerektiğini heryerde söylemekteyiz. Bu yıl 3.sünü düzenleyeceğimiz SANTEK 2016’nın Kocaeli’ye büyük katkıları olacağının düşüncesindeyiz. Kocaeli’nde ki fuara katılan ziyaretçilerimizin fuar ziyaretini yapabilme, fuar içerisinde panellere katılabilme ve fuarda ziyaret ettiği fabrikaları yerinde ziyaret etme şansına sahip” diye konuştu.

 

DENİZ KUVVETLERİNE TEŞEKKÜR

 

Toplantıda konuşan Ayhan Zeytinoğlu: 'Bu fuar bütün bilimlerin samimiyetle çalıştığı ortak bir çalışmadır. Burda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yurt dışından kısıtlı sayıda olan çok pahalı ürünleri burada sergileyerek sanayicileri bu konuda adım attırmak için güzel bir adımdır. Bu konuya önem veriyorum ve deniz kuuvetlerine teşekkür ediyorum. Fuar alanımızın hemen hemen hepisini doldurmak üzereyiz. 30 bin kişilik bir ziyaretçi beklentimiz var. Bizim burda firmalarımıza şöyle bir yönlendirme yapmayı planlıyoruz. Sanayi şirketlerinin satın almacılarını firma bu fuara yönlendiriyorsa biz hedefimize ulaşmışız demektir.” Diye konuştu. 

 

Haber: Ahmet HAZER

17 Mayıs 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR