Arpacı’nın gündeminde hava kirliliği vardı

      MHP İl Sağlık Komisyonu Başkanı Ayhan Arpacı, dün parti binasında bir açıklama yaptı. İlimizdeki hava kirliliği oranına dikkat çeken Arpacı, Koc...

 

 

 

MHP İl Sağlık Komisyonu Başkanı Ayhan Arpacı, dün parti binasında bir açıklama yaptı. İlimizdeki hava kirliliği oranına dikkat çeken Arpacı, Kocaeli’deki sanayi yapılanmasının bu kirliliğe direkt etkisi olduğunu söyledi. Arpacı, KOÜ Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından açıklanan raporu hatırlatarak bu konuya çözüm bulunmasını istedi.

 

ARAŞTIRMA DİKKATE ALINMALI

Kocaeli’de havanın, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından normal kabul edilen değerlerin çok üstünde, hastalık yapıcı etkide olduğunu vurgulayan Ayhan Arpacı, “Amacımız insanları paniğe sürüklemek ya da insan sağlığını siyaset malzemesi yapmak değil. Ancak KOÜ Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı’nın yaptığı araştırma dikkate alınmalıdır” dedi.

 

KOMİSYONU KURULMALI

Devletin en önemli görevlerinden birinin, vatandaşların sağlığını korumak olduğunu belirten Arpacı, “Siyasi başarı oy kazanmak veya kaybetmek temelinde değil, insana yapılan yatırım ile ölçülmelidir. Bu gidişata dur diyebilecek bir babayiğidin çıkması gerek. Bu konuda TBMM’de araştırma komisyonu kurulmalı” şeklinde konuştu.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI YAPAMAZ

Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığına da değinen Arpacı, şöyle konuştu: “77 milyona başbakanlık yapamayan biri herkesin cumhurbaşkanı olamaz. Haksızlığa karşı dikilen Ekmeleddin Bey, cumhurbaşkanı olacak.”

02 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ERHAN KÖSEKÖYLÜ - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FIRINLARIN BACALARINI DENETLİYECEĞİNE FABRİKALARIN BACAALARINI DENETLERSE MUMM GİBİ OLURLAR BÜYÜKŞEHİR GÖREVİNİ TAM YAPMIYOR.

Yanıtla . 0Beğen 02 Temmuz 17:47
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR