Doğan,din görevlilerine teşekkür etti

Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhammet Arıcı, Diyanet-Sen Şube Başkanı Selim Tarcan ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Doğan'ı sıcak ve samim...

Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhammet Arıcı, Diyanet-Sen Şube Başkanı Selim Tarcan ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Doğan'ı sıcak ve samimi şekilde karşıladılar. Ziyarette belediye meclis üyeleri İbrahim Elgin ve Mehmet Çetin de yer aldı. Başkan Doğan yaptığı açıklamada “özellikle böyle önemli bir süreçte birliğimiz beraberliğimiz açısından çok önemli vazifeler üstleniyorsunuz. Sizlerin, zaman zaman görünmeyen hizmet, gayret ve destekleriniz var. Bunu vurgulamak ve teşekkür etmek için geldik.

 

KURTULUŞ SAVASI RUHUYLA MÜCADELE ETTİK

Özellikle darbe gecesi duruşunuz, mücadeleye katkınız hakikaten takdire şayandı. Herkes o gece çok büyük mücadele verdi.  Vatandaşlarımızın o gece meydanlara dökülmesinde, birlik ve beraberlik ruhunun daha da kuvvetlenerek oluşmasında çok önemli katkılarınız oldu.  Allah ülkemize, milletimize zeval vermesin. Sadece bizim ülkemize değil tüm Müslüman âlemine hatta tüm mazlum halka katkınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Çok acı bir olay yaşadık, çok büyük bir badire atlattık. Biz millet olarak 15 Temmuz gecesi  Kurtuluş Savasındaki ruhla mücadele ettik.

 

BATI VE EMPERYALİST ÜLKELER İKİYÜZLÜLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

Eğer bu ruhu gösteremeseydik Allah korunsun hainler, düşmanlar yine el birliği yaparak bizim ülkemizin birliğini kastetmiş olacaklardı. Bunu başaramadıklarını tüm dünya gördü. Ama dünya bir şeyi daha gördü, bu millet yüzyıllar boyu varlığını hep kalbindeki iman, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle korudu. Kurtuluş Savasında kazma kürekle düşmanın karşısına çıktı 15 Temmuz gecesi de elinde bayraktan başka bir şey yoktu. Gezi olaylarında insanların elinde molotof kokteyli, sopalar, tencereler vardı. Üzerlerine sadece su püskürtülüyor diye yer yerinden oynuyordu. Batı olayları canlı yayınla veriyor, insan hakları, demokrasi nerede diyordu. Bu sefer demokrasiye kastedenlere karşı sadece elindeki bayrağı ve gönlündeki vatan millet sevgisiyle mücadele edenler kazandı, ama maalesef Batı ikiyüzlülüğünü çok net bir şekilde gösterdi.

Mangalda kül bırakmayanların, Müslümanlar üzerinde oynadıkları oyunların en büyüğünü Türk milleti bozdu, bozmaya da devam edecek. Büyük musibet denilen bu hain saldırı bizim için büyük hayırlara vesile olacak. Bütün kurumlar bu hainlere karşı temizlik başlattılar, sizlerden de aynı desteği bekliyoruz. Herkesten bu hassasiyeti bekliyoruz.

 

DESTEK OLANLAR BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Basınımızda da aynı şekilde temizlik yapıldı yapılmaya da davam ediyor.  Gerek ulusalda gerekse yerelde basınımız çok güzel bir duruş sağladı. Ama içlerinde çaktırmadan darbeye destek olanlar, kamuoyunu yanıltanlar vardı. Onlarda en güzel şekilde bedeli ödüyorlar, ödemeye de devam edecekler. Toplumun üzerinde haince emelleri olan tüm asalaklar temizlenmeli. Bu musibet sonrasında yapılan bu temizlik her yönüyle daha güçlü bir Türkiye’yi ortaya çıkaracak” şeklinde konuştu.

 

İÇİMİZDEKİ BU HASTALIĞI YOK EDECEĞİZ

Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhammet Arıcı’da ziyaretleri için Başkan Doğan’a teşekkür ederek “bizler dernek olarak,  sahaya ilk inen, ezanlarla salalarla halkı meydanlara davet eden ve burada şehit veren bir teşkilatız. Yıllardır içimize sızan ve teşkilatlanan bu hastalığı inşallah el birliğiyle ortadan kaldırıp, yok edeceğiz” dedi.

 

02 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR