Belsa Otopark, yeniden ihaleye çıkarılacak

İzmit Belediyesi, mülkiyetindeki 13 taşınmaz için kiralama ihalesi açtı. Belediyenin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, aralarında B...

İzmit Belediyesi, mülkiyetindeki 13 taşınmaz için kiralama ihalesi açtı. Belediyenin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, aralarında Belsa kapalı otoparkı, Karabaş Mahallesi’ndeki asansörlü otoparkın da bulunduğu taşınmazların ihalesi 4 Kasım Çarşamba günü açık teklif usulüyle yapılacak.

 

OTOPARKLAR YENİDEN İHALEDE

Yetkililer, yaklaşık 1 ay önce yapılan ve aylık 159 bin liraya kiralanan 860 araçlık Belsa kapalı otoparkının şartların yerine getirilmemesi nedeniyle ihalesinin tekrarlanacağını ve muhammen bedelin 159 bin lira olacağını söylediler. Büyük ilgi görmesi beklenen Belsa kapalı otoparkın kiralama süresinin 3 yıl ve peşin olacağı da kaydedildi.

 

ASANSÖRLÜ OTOPARK

Aynı şekilde Karabaş Mahallesi Hafız Selim Efendi Sokak’ta yaptırılan ve Kocaeli’nin ilk asansörlü otoparkı da 3 yıllığına kiralanacak. İlgililer, bu otoparkın da 21 Eylül tarihinde aylığı 5 bin 600 liraya kiralandığını, fakat firmanın şartları yerine getirmediği için yeniden kiralama ihalesine çıkılacağını ve muhammen bedelin 3 bin 500 lira olduğunu ifade ettiler.

 

BAŞKA İHALELER DE VAR

Öte yandan 4 Kasım’daki ihalede Ömerağa Mahallesi Pertevpaşa Caddesi’ndeki kafeterya, İnönü Caddesinde gazete satış yeri, Malta Mahallesi Yurdum Caddesi’ndeki dernek lokali, Körfez Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi’ndeki büfe-çay bahçesi, Rıza Paşa Caddesi’ndeki açık depolama alanı, Ladin Sokak’ta teknik alt yapı alanı, Fethiye Caddesi’ndeki kitap satış yeri, Süleymaniye Mahallesi Küme Evler’de 1 adet işyeri, Yenimahalle Karayolu Sokak’ta teknik alt yapı alanı, Yenidoğan Mahallesi’ndeki teknik alt yapı alanı, Hacıhasan Mahallesi’ndeki 2 katlı yapının kütüphane ve lokali olarak kiralanacağı açıklandı. İhalelerle ilgilenenlerin 3 Kasım Salı günü saat 16.00’ya kadar Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

22 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR