Başkan, Dilovası’nda sorunları dinledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Özgürlük Parkı’nda, AKP Dilovası Gençlik Kollarının düzenlemiş olduğu program kaps...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Özgürlük Parkı’nda, AKP Dilovası Gençlik Kollarının düzenlemiş olduğu program kapsamında gençlerle bir araya geldi. AKP Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın ve yönetimi, İl Yönetim Kurulu üyeleri Hakkı Nalbant ve Orhan Pala’nın da hazır bulunduğu programda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Kocaeli ve Dilovası’nın yaşamış olduğu dönüşümü kısaca özetledikten sonra sözü gençlere bıraktı.

YAŞANAN SORUNLAR
İlçede yaşayan gençler hava kirliliğinden, istihdamda yaşanan sorunlara, Kömürcüler OSB’den ulaşımdaki aksaklıklara dair soruları Karaosmanoğlu’na yönelterek bu konularla alakalı yerel ve büyükşehir belediyemizce yapılmış yada yapılacak olan çalışmaların detayları ile alakalı bilgi istedi.

KÖMÜRCÜLER OSB
Özellikle son zamanlarda Dilovası halkının gündemini işgal eden ve tüm tepkilere rağmen kurulan Kömürcüler Osb’nin uzun ömürlü olmadığını belirten Karaosmanoğlu söz konusu alanın birkaç yıl içerisinde tasfiye edileceğini ifade etti. Yine Dilovası halkının tepkilerine yol açan İzaydaş Tesislerinde de sadece ilçe halkının çöplerinin depolandığını, asla çevre ilçelerden atık alınmadığını ve 2 yıl içerisinde de kapatılacağını vurguladı.

GENÇLERE İSTİHDAM
Başkan Karaosmanoğlu, “İşsizlikle mücadele konusunda İşkur ile ortak projeler üreterek işsizlik oranını daha aşağılara çekmeye çalışmakta ve son olarak 9 aylık bir proje ile istihdam sağlamaktayız. Bu konuda ilçe belediyelerimizde bu tarz çalışmalar yapmaktadır. Fakat gençlerimizde kendilerini hem bilgi hem de mesleki anlamda geliştirmeliler. Büyükşehir belediyemiz bu konuda Komek çatısı altında eğitim vermektedir. Dilovası’nda açılan OSB lerin iş gücü konusunda teknik eleman istemeleri bu tarz kursların önemini ortaya koymaktadır” dedi.

13 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR