Sert: Belediye-İş kafa karıştırıyor

Sert, İSU’nun Hizmet-İş Sendikası’ndan ayrılarak enerji iş koluna geçtiği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu ve böyle bir uygulamanın da zaten yapı...

BÜYÜT

Sert, İSU’nun Hizmet-İş Sendikası’ndan ayrılarak enerji iş koluna geçtiği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu ve böyle bir uygulamanın da zaten yapılamayacağını belirtti.

Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert Belediye-İş Sendikasıyla girdikleri yetki mücadelesi ve yerel basında çıkan İSU’nun Hizmet-İş Sendikası’ndan ayrılarak enerji iş koluna geçtiği yönündeki haberlere açıklık getirmek için basın toplantısı gerçekleştirdi. Hizmet-İş Sendikası 1 ve 2 Nolu Şube Başkanları İdris Ersoy ve Hanefi Erengül ile Hizmet-İş Genel Başkan Danışmanı Zait Kılıç’ın da yer aldığı toplantıda Sert, çoğunluğun 465 kişiyle kendilerinde olduğunu belirtti. Ayrıca Toplu İş Sözleşmesi’nin ulaşılan üye sayısı rakamlarına bakılarak kendileriyle imzalanacağını ve Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan İSU’nun kendilerinden alınarak enerji iş koluna geçirilmediğini belitti.

YUVAYA DÖNÜŞ YAPILDI
Çoğunluk sağlama ile ilgili çalışmaların 5 Eylül itibariyle son bulduğunu belirten Sert, “Her iki sendikada çoğunluk tespiti için Çalışma Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. Belediye-İş Sendikası tarafından bu yılın haziran ve temmuz ayları boyunca üyelerimiz üzerinde yürütülen yalan, saptırma ve yönlendirme sonucunda psikolojik ve fiili baskıyla üyelerimizin bir kısmı sendikamız üyeliğinden istifa etmek zorunda kaldı. Ancak yürütülen bu kötü niyetli çalışmalar sendikamız tarafından ortaya çıkarıldı ve üyelerimiz 25 Temmuz itibariyle tekrar yuvaya dönmeye başladı” şeklinde konuştu.

AYRI AYRI TESPİT YAPILAMAZ
Belediye-İş Sendikası tarafından yaptırılan asılsız haberlerle sendika üyelerinin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını söyleyen Devlet Sert, “Büyükşehir Belediyesi ile İSU’ya bağlı iş yerlerinde ayrı ayrı tespit yapılacağı söylemi gerçek dışıdır. 2822 Sayılı sendika kanunun 3. maddesinde “İşletmeye bağlı iş yerlerinde ayrı ayrı tespit yapılamaz” denmektedir. Bu işyerleri de tek bir çatıdan oluşmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bugüne kadar bu uygulama değişmemiştir ve bundan sonra da değişmeyecektir” dedi.

07 Eylül 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR