Vali: Hedef ilk 3

Kocaeli Valiliği, LYS sınavına girerek Türkiye genelinde dereceye giren 57 öğrenciye ödüllerini verdi. Törende konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güz...

Kocaeli Valiliği, LYS sınavına girerek Türkiye genelinde dereceye giren 57 öğrenciye ödüllerini verdi. Törende konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Her anlamda model şehir olan Kocaeli eğitim alanında da ilk 3'e girecek" dedi

 

GENİŞ KATILIM

Kentimizde LYS sınavına girerek dereceye giren 70 öğrenci için dün Kocaeli Valiliği Akçakoca Salonu'nda ödül töreni düzenlendi. 57 öğrencinin ödüllerine kavuştuğu ödül törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun yanı sıra AKP Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Müdürleri, İlçe Kaymakamları, öğrenciler ve ödül alan öğrencilerin velileri katılım gösterdi.

odul-004.jpg

'GENÇLERİMİZ EN BÜYÜK EMANETİMİZ'

Valilik tarafından düzenlenen ödül törenin açılış konuşmasın da Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu "İlimiz adına elde edilen bu başarı tablosunu sizlerle beraber paylaşmaktan dolayı son derece mutluyum. 15 Temmuz'dan sonra ülkemiz bugün dünden daha kararlı ve daha güvenlidir. 15 Temmuz'dan sonra ülkemizi daha büyük bir kararlılıkla geleceğe ulaştıracağız. Gençlerimiz bizim en büyük emanetimizdir. Gençler, sizler bilim ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanacak, dosta güven düşmana korku veren bir duruş sergileyecek ve ülkemizi en iyi yerlere getireceksiniz" dedi.

 

'ÇOK GERİDEYDİK'

Eğitim bir bütündür diyen Güzeloğlu “Eğitim alanı hem bir hizmettir hem haktır hem de önemli bir sorumluluktur. Bizler eğitimin önündeki tüm engelleri aşmanın dahi ancak eğitimle mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu noktada gerek ülkemizin gerekse bir kent kimliğinin en önemli belirleyicisi şüphesiz eğitimdir. Kocaeli'de göreve başladığımda eğitim alanında beklentinin çok altında olduğumuzu gördüm" açıklamasında bulundu.

saygi-durusu.jpg

 

'KOCAELİ ÖZEL BİR İL'

Bu açıdan bu tablonun aşılması için bir güvenin tesis edilmesi gerekiyordu diyen Güzeloğlu “Bunu en yakın çalışma arkadaşlarımdan başlayarak tüm yerel ve özel bileşenlerle beraber yapmak gerekiyordu. Özgüven eksikliği en büyük eksikliktir. Bu açıdan önce kendimize sonra kentimize güvenerek yola koyulduk. Kocaeli, Türkiye'nin çok özel bir ilidir. Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen, devletine bağlı vatandaşların bir arada yaşadığı bir hoşgörü kentidir Kocaeli'dir. Tüm bu değerleri bir araya getirdiniz zaman Kocaeli Türkiye'yi belirleyen, derinlik ve zenginlik katan ve model bir şehir olmak yolunda hızla ilerlemektedir" ifadelerini kullandı.

 

'OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ'

Hükümet tarafından başlatılan Tekli Eğitim Hedefi'ni Kocaeli'nde çok doğru bir şekilde uygulandığını dile getiren Güzeloğlu, "Tekli Eğitim Hedefi'ne ulaşmak için yürüttüğümüz çalışmalarımızda son 2 yıl zirveyi hatta zirveyi de aşan fiziksel eğitim yatırımları gerçekleştirilmiştir. Buradaki amacımız okul öncesinden başlayarak eğitimi çağdaş ve olması gereken bir perspektifte vermektir. Eğitime yatırım insana yatırımdır. Eğitimin konusu insan ve insana dayalı konuların bütünüdür. Bugün ki sonuçlar anlık başarı değildir, bir anda gerçekleştirilen başarılar değildir. Sürekliliği olan başarılardır. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Türkiye genelinde en üst sıradayız. Bu başarıların elde etmek için bir her adımda dikkatli davrandık ve her anlamda eğitime önem verdik" dedi.

 

'İLK 3'E GİRECEĞİZ'

Eğitim alanında yapılan çalışmalar kapsamında kentimizde bulunan tüm okullarla birebir ilgilenildiğini ifade eden Güzeloğlu, "Okul öncesi eğitim bizim en çok üzerinde durduğumuz eğitimlerden biridir. Çünkü bugün sahip olduğumuz karakter özelliklerin hepsini bu dönemde kazanıyoruz. Bu anlamda Türkiye genelinde 2014 yılında 62.sırada olduğumuz bu alanda 2016 yılında 27.sıraya yükselmiş durumdayız. 2017 içinde Türkiye genelinde ilk 3'e girme hedefine gireceğimize inanıyorum" açıklamasında bulundu.

 

TEOG BİRİNCİSİNE ÖDÜL

Konuşması sırasında TEOG sınavlarında da Kocaeli'nin ciddi başarılar elde ettiğini vurgulayan Güzeloğlu TEOG Türkçe sınavında birinci olan Halenur Soğukpınar'ı sahneye çağırarak ödülünü verdi. Güzeloğlu, "TEOG sınavlarında da oldukça başarılı olan bir kent haline geldik. 2013 yılında elde edilen kötü sonuçlar 2014 yılı itibari ile yerini başarılara bıraktı. Kentimizin Kartepe ilçesinin Karatepe Mahallesi'nde ikamet eden Halenur Soğukpınar bu başarının en büyük kanıtıdır. Eskiden köy olan ama sonrasında çıkan yasa ile mahalle statüsüne giren Karatepe Ortaokulunda okuyan ve gösterdiği azimle Kocaeli'nin birincisi Türkiye Geneli'nde ise TEOG Türkçe birincisi olan Halenur'a Kocaeli Valisi olarak tüm vatandaşlarım adına tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi. Halenur Soğukpınar ise yaptığı kısa konuşmasında Vali Güzeloğlu'na teşekkür ederek, "Bundan sonrada tüm azmimle çalışmaya devam edeceğim. Kocaeli Fen Lisesi'nde okuyacağım. Bu güne kadar yanımda olan ailemede minnetarım" sözlerini kullandı. Serkan BORLAK

 

 

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER

Enver Ferit Akın-Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi

Orhan Ulaş Güler-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

İnci Gizem Gümüş-İzmit Özel Büyük Kocaeli Temel Lisesi

Sinan Kurtulmuş-Gebze Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Helin Sedef Sarıtaş-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

Eren Kement-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

Emre Polat-Gebze Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Sare Rabia Kaplan-İzmit Muammer Dereli Lisesi

Bade Başkan-Gebze Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Şamil Kaya-Darıca Gökşen Mustafa Yücel Lisesi

Furkan Süngü--İzmit Özel Büyük Kocaeli Temel Lisesi

Kübra Beyaz-Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi

Kerem Yiğit-24 Kasım Anadolu Lisesi

Hilal Kılıçarslan-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

Mehmet Semih Karabulut-Gebze Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Nariç Dallar-İzmit Atılım Anadolu Lisesi

Cengizhan Sarıçiçek-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

Mehmet Kaya-Özel Anı Fen Bilimleri Temel Lisesi

Emre Mustafa Güven-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

Beyza Ak-İzmit Uğur Temel Lisesi

İrem Dinçkal-Muammer Dereli Lisesi

Hilal Dursun-İzmit Özel Büyük Kocaeli Temel Lisesi

Muhammed Umut Küçükvar- Gebze Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

İrem Ekin Sayın -Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

İbrahim Karaaslan-Kartepe Ali Fuat Başgül Sosyal Bilimler Lisesi

Özge Tuğralı-Kocaeli Fen Lisesi

Ayşe Nur Türk-Yunus Emre Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Hakan Dingenç-Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Erdem Ekinci-İzmit Kocaeli Fen Lisesi

Yağmur Odabaş-Başiskele Kocaeli Anadolu Lisesi

Emirhan Mutlu-Gölcük Fen Lisesi

Muhammet Raşit Şenol-Kartepe Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Fen Lisesi

Uğur Orhun Ercan-Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Batıkan Hafızoğlu-Kocaeli Fen Lisesi

Ertan Ferdi Üzmen-Karamürsel Alp Anadolu Lisesi

Burak Şen-Özel Kocaeli Kültür Anadolu Lisesi

Emilcan Arıcan-Kocaeli Fen Lisesi

Filiz Nurten Şenocak-Muammer Dereli Lisesi

Hatice Bal-Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi

Salih Can Özçelik-Kocaeli Fen Lisesi

Rümeysa Belsem Aydın-Körfez Atatürk Anadolu Lisesi

Enes Solak-Kartepe Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Fen Lisesi

Elif Aktop-Kocaeli Fen Lisesi

Batuhan Ünal-Kocaeli Fen Lisesi

Hüseyin Taştan-Kocaeli Fen Lisesi

Yusuf Tinga-Özel Öncü Kültür Temel Lisesi

Karahan Şahin-24 Kasım Anadolu Lisesi

Harun Cavuldak-Özel Etken Fen Bilimleri Temel Lisesi

Ayşe Nur Kayahan-Özel Sınav Anadolu Liseis

Gözde Kahraman-Özel Kocaeli Kültür Anadolu Lisesi

Cemile Baykan-Kocaeli Fen Lisesi

İzel Aydınoğlu-Kocaeli Fen Lisesi

Gülfem Şendemir-Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

Sena Şişman-Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi

Sude Eylül Akkuş-Özel İzmit Kavram Temel Lisesi

Ahmet Babacan-24 Kasım Anadolu Lisesi

Güldane Damla Pınarlık-Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Lisesi

 

25 Ağustos 2016 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ÖKKEŞ ÇELİK - Ökkeş Çelik OKULUMUZ KOCAELİ DE İLK BİNE GİREN ÖĞRENCİ SAYISI SIRALAMASINDA 3. OLMUŞTUR. (1.KOCAELİ FEN LİSESİ 2.TÜRK EĞİTİM VAKFI ÖZEL İNANÇ TÜRKEŞ LİSESİ) BU BAŞARIDA EMEĞİ GEÇEN BAŞTA ÖĞRENCİLERİMİZ OLMAK ÜZERE HERKESİ TEBRİK EDİYORUM.

Yanıtla . 0Beğen 25 Ağustos 13:23
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR