Kavaz: Atatürk ilkelerini savunanların yanındayız

    Yönetim kurulu adına açıklama yapan ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, “ADD, siyaseti devlet yönetimini için bilimsel bir işle kabul edip, etnik...

BÜYÜT

 

 

Yönetim kurulu adına açıklama yapan ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, “ADD, siyaseti devlet yönetimini için bilimsel bir işle kabul edip, etnik ve dinsel ayırımdan şiddetle kaçınan, gücünü emperyal ve faşizan oluşumlardan değil, halkından alan, ulus devlet bütünlüğü içerisinde ulusun refah ve gelişimini amaçlayarak bilimi rehber edinen siyasilerin yanında yer alacaktır. Hukukun üstünlüğüne saygılı, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlı olan Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlarının, Karşı Devrimcilerin, Kökten dincilerin, bölücülerin, bilgisiz ve yeteneksizlerin, yerel ve genel temsilcilerimiz olmasını asla istememiştir ve istemeyecektir” dedi.

 

TAM BAĞIMSIZLIK

 

Kavaz, “Ulusal çıkarları savunmayanların, her alanda “Tam Bağımsızlık” ilkesine özen göstermeyenlerin, Atatürk ve arkadaşlarına, ulusal kurtuluş savaşına, “Lozan” barışına karşı olanların ülke yönetiminde yer almaması gerektiği inancındayız. Siyasetin soylu bir işlev olduğunu belirtirken; Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlarının seçilmemesi hem dileğimiz hem hedefimizdir. Atatürkçülük bir yaşam biçimidir. Savunduğumuz yaşam felsefemiz, varlık nedenimizdir. Dolayısıyla devlet yönetiminde, yasama organında ve yerel yönetimlerde, Atatürk ilkelerini benimseyen kişi ve siyasi kuruluşların, çoğunluk sağlaması temel hedeflerimizdendir” dedi.

 

GENEL SEÇİM HAVASI

 

 

“Yaklaşan yerel seçimler, ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı ve yozlaşmanın sonucu olarak bir genel seçim havası da taşımaktadır” diyen Kavaz, “Bu seçimlerde alınacak mesafe ve kazanılacak her mevzi Mustafa Kemal Atatürk’ün temel değerlerine bağlılığımızın ve bölünmez bütünlüğümüzün kanıtı olacaktır. Kim bu yolda uğraş verirse bizler onunla birlikte yürürüz. Bu nedenlerdir ki; ADD olarak, önümüzdeki yerel seçimlerde de, bundan önceki seçimlerde olduğu gibi vizyonu olan, üniter yapımızdan ve laik, demokratik, hukuk devletinden yana olanların seçilebilmesi adına tavrımız kesin ve nettir. Şimdiden önümüzdeki seçimlerin ulusumuza birlik, beraberlik, refah ve barış getirmesi dileklerimizle ”diyerek herkesi sağduyuya davet etti. 

28 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR