AKP İzmit İlçe’de Başkan Ali Korkmaz

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nda Nedim Arsal’ın istifası üzerine boşalan İlçe Başkanlığı’na Ali Korkmaz atandı. AKP Genel Merkezi mevcut yönetimin istifas...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nda Nedim Arsal’ın istifası üzerine boşalan İlçe Başkanlığı’na Ali Korkmaz atandı. AKP Genel Merkezi mevcut yönetimin istifasını istedi.

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nda Nedim Arsal’ın milletvekili aday adayı olması dolayısıyla istifası ile boşalan ilçe başkanlığına, 36 gün sonra yapılan istişareler neticesinde ilçe yönetim kurulu üyesi Ali Korkmaz atandı. Parti içerisinde teşkilat mensuplarıyla yapılan istişare yoklaması neticesinde Salih Çakır, Sacit Çetin, Ali Korkmaz ve Mehmet Yaman isimleri çıkmıştı. AKP Genel Merkezi’nde yapılan değerlendirme sonrasında 4 başkan adayı Ankara’ya davet edildi.

YÖNETİMİN İSTİFASI İSTENDİ
Yapılan istişarelerin ardından Ali Korkmaz yeni ilçe başkanı olarak atandı. Öte yandan yeni başkanın önünün açılması için AKP Genel Merkezi tarafından mevcut yönetiminin istifası istendi. AKP İzmit İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Ali Korkmaz’ın atamasıyla ilgili görüşlerine başvurduk. Gazetemizle yaptığı mini röportajında birlik beraberlik mesajı veren Ali Korkmaz, “Amacımız İzmit’i kucaklayan bir yönetim kurulu oluşturmaktır” açıklamasında bulundu.

Ankara’da neler yaşandı ve atamanızla ilgili neler hissediyorsunuz?
İzmit İlçe Başkanımız Nedim Arsal’ın istifası sonrasında boşalan ilçe başkanlığı için yapılan temayül yoklaması sonrasında 4 arkadaşın adı çıktı. Genel merkezimiz bu temayül yoklaması sonrasında bizleri Ankara’ya davet etti. Yapılan temayül yoklaması sonrasında isimlerimiz genel merkezimize gitti. Hep birlikte Ankara’ya gittik. İl Yönetim Kurulu Üyemiz Yasin Akın daha sonrasında Ankara’ya geldi. Genel merkez görüşmeleri sonrasında bize görevi tebliğ ettiler. Bu bir görevdir biz bu bilinçle bunu kabul ettik. Bundan sonra ki süreçte bütün İzmit’i kucaklayan bir yapı oluşturulacaktır. İl Başkanımız Mahmut Civelek tarafından belirlenen hedeflere ulaşmak için çalışacağız.

İl Başkanı Mahmut Civelek’in hedefleri noktasında İzmit nerededir?
İl Başkanımız Mahmut Civelek tarafından belirlenen üyelik hedefleri bakımından İzmit İlçe Teşkilatı olarak oldukça geri durumdayız. Hak ettiği yerde değildir. Hak ettiği noktaya çıkaracağız. Daha sonra en büyük hedefimiz İzmit’teki oy oranımızı il başkanımız tarafından belirlenen yüzde 61 seviyesine çıkarmaktır.

İlçe yönetimi nasıl oluşacak?
Genel Merkezimiz tarafından ilçe yönetim kurulu üyelerimizin istifaları istenmiştir. Bundaki amaç ilçe başkanının tamamen önünü açmak. Şuanda 45 dolayında istifa eden ilçe yöneticisi bulunuyor. Yönetim kurulu düşmüştür. Diğer arkadaşlarımızın da istifa edeceğini düşünüyorum. Genel Merkez tarafından verilen bir karar. Bakanımız Nihat Ergün, İl Başkanımız Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve milletvekillerimizin katıldığı toplantıda böyle bir karar çıktı. İlçe başkanının önü açılmak üzere alınan bir karar.

Yönetim kurulu ne zaman oluşacak?
Yönetim kurulumuzu bu hafta sonuna kadar oluşturmayı planlıyoruz. 30+30 kişilik yönetim kurulu oluşturulacaktır. Mevcut arkadaşlarımızla yapacağımız görüşmeler sonrasında buna karar verilecektir. Nedim Başkanımız sonrasında bir handikap oluşmayacaktır. Bütün arkadaşlarımızı seviyoruz. Herkesi kucaklayacağız. Partimizi iyi bir noktaya getirmek hedefimizdir. Belediye başkanımız dahil herkesi seviyoruz. Bir sıkıntı olmayacaktır. İzmit Belediye Başkanı’nın başarısı bizim başarımızdır. İlçe başkanı olarak atanmam sonrasında Nedim Arsal başkanımız arayarak tebrik etmiştir. İlçe başkanlığımıza destek veren herkese teşekkür ediyorum.

Ali Korkmaz kimdir?
Kocaeli İzmit 1971 Doğumlu Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu, evli 2 çocuk babası. 2009 yerel seçimlerinde İzmit Belediyesi’nden meclis üyesi adayı oldu.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR