Altunyuva: CHP, tüm kadrolarıyla 7 Haziran’a hazır

CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, 7 Haziran seçimleri öncesinde son basın toplantısını İl binasında gerçekleştirdi. Yapılan basın toplantısında...

CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, 7 Haziran seçimleri öncesinde son basın toplantısını İl binasında gerçekleştirdi. Yapılan basın toplantısında 7 Haziran seçimlerine son 2 gün kaldığını hatırlatan Altunyuva; seçimlerin herkese hayırlı olmasını dileyerek, 7 Haziran seçimlerinden CHP'nin büyük bir başarıyla çıkacağını kaydetti. Ayrıca Altunyuva, 7 Haziran’da sandık güvenliği hakkında bugün Genel Merkez tarafından tüm Türkiye'de eş zamanlı düzenlenen basın açıklamasını da okuyarak tüm vatandaşları sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

 

"EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ"

Konuşmasının başında 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutlayan Altunyuva, yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekerek CHP'nin doğa hakkı ile vatandaşların sağlıklı bir çevrede yaşaması için 'yeşil ekonomi' başlığı altında çevre sorunlarını geride bırakan 'yaşanacak bir Türkiye' olacak" dedi. Ardından 7 Haziran seçimlerine 2 gün kaldığını belirten Altunyuva, "CHP Kocaeli il örgütü seçimlere hazırdır. Tüm İl ve İlçe örgütlerimiz seçimlere hazırdır. Özellikle partili kadınlarımız tüm güçleri ile çalıştırlar. Ben inanıyorum ki bu kez bu emekleri boşa çıkmayacak" dedi.

 

"YOLSUZLUKTA TARİH YAZDILAR"

"İl genelinde yaptığımız çalışmalarımızda aldığımız tepkiler de 11 milletvekili adayımızın da kabul gördüğünü ve seçim bildirgemizin benimsendiğini gördük" diyen Altunyuva, "Aynı doğrultuda AKP'nin de sonunu gördük. AKP bizim projelerimizi eleştirdi. Somut öneriler ortaya koyamadı. Bu tükenmişliğin göstergesidir. Sadece anayasa değişikliğini öne sürdüler. Önce 400 daha sonra 350 milletvekili sayısının hesabını yaparken en sonunda koalisyonun kötülüğünden bahsetti. AKP bu seçimlerde halka korku ve yalan sunmaktan başka bir şey yapmadı. AKP'nin gerçek olmayan Genel Başkanı 'Tarih Yazdık' dedi ama altını doldurmadı. O zaman biz dolduralım. AKP; yolsuzluğun, yoksulluğun, hukuksuzluğun, açlığın, hırsızlığın tarihini yazdı. Kısaca AKP, Türkiye'yi karanlığın bağrına gömdü" diye konuştu.

 

"EŞİT YARIŞ OLMADI"

Seçim çalışmalarının eşit bir yarış olmadığını dile getiren Altunyuva, "Seçimlerde eşit bir yarış olmadı. Çünkü AKP bu seçim çalışmalarında devletin tüm kaynaklarını kendi hizmetleri doğrultusunda kullandı. Belediyeler AKP'ye çalıştı, Belediye Başkanları AKP militanları gibi seçim propagandası yaptı. Belediye basın danışmanları AKP'nin kurduğu seçim koordinasyon merkezlerinde görevlendirildi. AKP'nin gerçek genel başkanı milletvekili adaylarının listelerinin hazırlanmasında tüm yetkiyi kendinde topladı, kanal kanal televizyonlara koştu" dedi.

 

CUMHURBAŞKANI'NA YÜKLENDİ

Konuşmasında Cumhurbaşkanını da eleştiren Altunyuva, "Seçim zamanında zaman zaman partiler arasında kırgınlıklar olduğunda Cumhurbaşkanı araya girer ve kırgınlıkları gidermeye çağırdı. Ama şuan ki Cumhurbaşkanı kırgınlıkları gideren taraf değil kırgınlıkları yaratan kişi oldu. Öte yandan sırf biraz daha propaganda yapabilmek için yarın bitmesi gerek seçim propagandası sürecini akşam saat 18.00'a kadar uzattılar. İsterlerse 7 Haziran'da yapsınlar ama gidişatlarını değiştiremeyecekler" dedi.


"POLİSLER MÜKERER OY KULLANABİLİR"

Konuşmasında ilginç bir iddia ortaya atan ALtunyuva, " Seçim günü okullarda görev yapacak olan bazı AKP'li emniyet mensupları kendilerine verilen görev kâğıtlarından bir kaç tane fotokopi çekerek birden çok sandıkta oy kullandıkları duyumunu aldık. Vatandaşları bu konuda da uyarmak istiyor ve oylarına sahip çıkmalarını istiyoruz" sözlerini kullandı.


HALKA SESLENDİ

AKP'nin camilerde dahi siyasi propaganda yaptığını söyleyen Altunyuva vatandaşlara seslenerek, " Sizin vereceğiniz oyda Soma'da ölen 301 vatandaşın, yıllarca özgürlüklerinden mahrum kalanların, Gezi şehitlerimizin, Emeklilerimizin, İşsiz ve yoksul yurttaşlarımızın, köylü ve çiftçilerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın hakkı vardır. Bunları düşünerek seçimlerinizi yapın ve oylarınızı öyle kullanın. Gülen, mutlu insanlar olmaya, şeffaflığa ve kardeşliğimizi yeniden diriltmeye ihtiyacımız vardır. Kısacası bu iktidardan kurtulmaya ihtiyacımız vardır. Bu duygu ve düşüncelerle 7 Haziran seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum" açıklamalarında bulundu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

05 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR