Bilfen, anaokulundan sonra ilkokulu ile Gebze’de!

Akademik anlamda tam öğrenme modelini temel alan Bilfen Okulları, Türkiye’nin ilk, dünyanın 34. Öğrenme Stilleri Merkezi olarak 1-4. sınıf ders progr...

BÜYÜT

Akademik anlamda tam öğrenme modelini temel alan Bilfen Okulları, Türkiye’nin ilk, dünyanın 34. Öğrenme Stilleri Merkezi olarak 1-4. sınıf ders programını global ve analitik alana yönelik sarmal yapıda hazırlıyor. Birinci sınıflarda 17 saat İngilizce eğitimi verilirken, üçüncü sınıftan itibaren ikinci yabancı dil eğitimi Almanca başlıyor. Bilfen’in kendine özgü Eğitim Programında kullanılan akademik materyaller, yine kendi eğitim kadrosu, eğitim koordinatörleri, eğitim uzmanları tarafından hazırlanıyor. Eğitim teknolojileri ile donatılmış dokunsal, işitsel, kinestetik gibi öğrenme materyalleri birinci sınıftan itibaren öğrencilerin öğrenme stilleri dikkate alınarak hazırlanıyor.

 

Bilfen İlköğretim Kurumları Koordinatörü Nurşen Kayatürk, “Tüm okullarımızın ortak standardı olan hi-tech donanıma sahip dersliklerimiz, okula küçük bir bilim merkezi görüntüsü kazandıran projelerle donatılmış koridorlarımız, sanatsal ve sportif çalışmalar için özel olarak düzenlenen alanlarımız ile çağın gereksinimlerine uyumlu bir eğitim hizmeti sunuyoruz. Eğitim sistemine entegre ettiğimiz son teknolojilerle E-Etüt, Evdeki Öğretmen ve Sanal Okul projelerini uyguluyoruz. Derslerde uygulanan 3D teknolojisi ile konular daha kolay ve keyifli hale getiriliyor” diyor.

 

Sosyal başarılar, akademik başarıları destekliyor

Akademik başarılar kadar sosyal başarıların da aynı derecede desteklendiğini vurgulayan Kayatürk, “Öğrencilerimize, bilim, fen, matematik gibi akademik kulüplerin yanı sıra bilgisayar, satranç, seramik, İngilizce gibi sınıf büyüdükçe artan kulüp seçenekleri de sunuyoruz. Sosyal becerilerle ilgili olarak öğrencilerimiz 5.sınıftan itibaren Bilfen Filarmoni Orkestrası ile birlikte yurt içi ve yurt dışı müzik projelerinde okulumuzu ve ülkemizi temsil ediyorlar” bilgisini paylaşıyor.

 

Bilfen’in gurur kaynağı olan Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu; 5.sınıftan itibaren, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda keman, gitar, yan flüt, bağlama ve orf çalgılarından birini çalan Bilfenli öğrencilerden oluşuyor. Müziğin önemli starları ile yılsonu konserlerinde sahne alan Bilfen Orkestrası, ulusal ve uluslar arası sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyorlar.

 

Bilgi için: Melek Tuncay – Bilfen Okulları İletişim Koordinatörü  / 0531 586 03 90

28 Nisan 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR