Eşmeliler otobüs seferlerinin kaldırılmasına tepkili

Eşme’de ikamet eden mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından Eşme güzergahına çalışan belediye otobüs seferlerinin kaldırılacağı yönünde bi...

BÜYÜT

Eşme’de ikamet eden mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından Eşme güzergahına çalışan belediye otobüs seferlerinin kaldırılacağı yönünde bir duyum alınca Ulaşım Daire Başkanlığı’na vermek üzere imza topladı. İmza kampanyasına yaklaşık 8 bin Eşmeli destek verdi.

2011 genel seçimlerinden kısa bir süre öncesine kadar ulaşımını sadece özel halk otobüsleri ve özel araçları ile yapan Eşme sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’nin güzergaha otobüs koyması ile rahat bir nefes almıştı. Ancak bölge halkı sefer sayıları azalan otobüslerin tamamen kaldırılacağı yönünde duyum alınca imza kampanyası başlattı. Otobüs seferlerinin kaldırılmaması için Ulaşım Daire Başkanlığı’na verilmek üzere yaklaşık 8 bin imza toplandı.

“ŞİKAYETİMİZ DİKKATE ALINSIN”
Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan bölge sakinleri “Nüfusun yoğun olduğu bölgeye konulan otobüsleri bize çok görmesinler. Ayrıca bölgeye sefer yapan belediye otobüs şoförleri çok sert araba kullanıyorlar. Zaman zaman araçta bulunan yolcuların düştüğü bile oluyor. Bu sürücülere eğitim verilmiyor mu? Araçların sürekli arıza yapması veya vatandaşlardan gelen şikayetler yetkililer tarafından dikkate alınmıyor mu? Böyle sorumsuzluk Büyükşehir Belediyesi’ne yakışmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

11 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR