İzmit’te yıllar sonra duygulandıran buluşma

İzmit Yetiştirme Yurdu’nda 1980 ve 1990 yılları arasında kalan çocukların yıllar sonra muhteşem buluşması görülmeye değerdi.Aile ve Sosyal Politikalar...

BÜYÜT

İzmit Yetiştirme Yurdu’nda 1980 ve 1990 yılları arasında kalan çocukların yıllar sonra muhteşem buluşması görülmeye değerdi.


Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürlüğü ve 75. Yıl Cumhuriyet Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü organizasyonuyla İzmit Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar yıllar sonra bir araya geldi. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı buluşmada gözler buğulanırken 1980 ve 1990 yılları arasında yurtta kalan dönemin çocukları eski günleri yâd ettiler. Oda arkadaşlarının yıllar sonraki buluşmasına Ankara’dan Antalya’ya İstanbul’dan Kayseri’ye kadar pek çok ilden katılım oldu.

SOSYAL PLATFORMDA ÖRGÜTLENDİLER
İnternet sosyal paylaşım sitesinde grup kuran ve bu sayede birbirleri ile irtibat sağlayan ve kısa zamanda 170 üyeye ulaşan grup etkinlik ile toplanma kararı aldı. Yetiştirme yurdundan ayrılan eski öğrenciler Faruk Taşkın önderliğinde Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürü Bekir Yümnü ve 75. Yıl Cumhuriyet Yetiştirme Yurdu Müdürü Halil İbrahim Bayraktaroğlu ile irtibata geçerek 75. Yıl Cumhuriyet Yetiştirme Yurdu tesislerinde eski ve yeni yurt öğrencileri ile kaynaşma toplantısını hayata geçirdi.

KAYNAŞMA DEVAM ETMELİ
75. Yıl Cumhuriyet Yetiştirme Yurdu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programda Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürü Bekir Yümnü ile 75. Yıl Cumhuriyet Yetiştirme Yurdu Müdürü Halil İbrahim Bayraktaroğlu, bu güzel birlikteliği sağlayan ve yıllar sonra bir araya gelmesini sağlayan herkese teşekkür etti. Yümnü ve Bayraktaroğlu, geçmişte yaşadıkları deneyimleri yurtta kalan gençlerle paylaşılmasının son derece yararlı olacağını belirterek bu tür kaynaşma etkinliklerinin devamını dilediler.

ESKİ ÖĞRETMENLER DE KATILDI
Toplantıda yetiştirme yurdundan emekli olan öğretmenlerden Cemal Aksoy, Müjdat Demir, Fatma Yeğen, Meral Yaman da eski öğrencileriyle birlikte bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Yurttan ayrılan öğrencilerden Muhterem Bulun da o zamanlarda yurt koşullarının daha zorlu olduğunu fakat içten arkadaşlıklar ile bu zorlukları aştıklarını ifade etti.

ŞARTLAR ESKİYE GÖRE DAHA İYİ
Yurttan ayrılan öğrenciler daha sonra yurt binasını ve öğrencilerin kaldıkları ortamları görerek şartların ne kadar iyileştiğini bizzat gördü. Toplantı sonrası yetiştirme yurdundan ayrılan eski öğrenciler ile şu an kalmakta olan öğrenciler kıyasıya bir futbol müsabakası da yapmayı ihmal etmediler. Dostluk havası içerisinde geçen maç 3-3 sona erdi.

06 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR