Doğu’dan Gebze Merkeze ulaşım rahatlayacak

Gebze’deki modern caddelere bir yenisini daha ekleyerek Kentteki trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmayı planlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anibal...

BÜYÜT

Gebze’deki modern caddelere bir yenisini daha ekleyerek Kentteki trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmayı planlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anibal Caddesi Korniş yolu için çalışmalarına hız verdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı ve Fen İşleri ekibi, Gebze Doğu Terminalinden, Gebze Center ve Gebze merkeze ulaşımı sağlayacak yolun yakında biteceğini belirtti.

YENİ DUBLE YOL AÇILIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Doğu Kavşağı D-100 kuzey yan yoluna geçiş için çalışmalar devam ediyor. 2x2 duble yol şeklinde planlanan yol çalışması sayesinde Gebze Terminalinden Tatlı Kuyu’ya bağlantı sağlanacak, TUBİTAK ve çevresi düzenlenmiş olacak, Gebze Center ve İlçe merkezine ulaşım kolaylaşacak.

DOĞU TERMİNALİNDEN MERKEZE RAHAT ULAŞIM
Kentin her tarafında olduğu gibi burada yeni arterler açmaya devam ediyoruz. Burada da 2x2 şeklinde açtığımız Korniş yolu diye tabir ettiğimiz yol Gebze’nin doğu girişinde özelikle sanayi tesislerine yardımcı olacak. Ayrıca bu yeni yol Tatlı Kuyu Mahallesine hizmet edecek. Şu anda yılsonu itibariyle burası bitmiş olacak yeni bir yol açmış olacağız. Bu yol sayesinde Gebze’nin doğu giriş terminalinden oradan da Tatlı Kuyuya ve Gebze Center’a insanlarımız rahatça ulaşacaklar. Gebze’nin ulaşım ile ilgili ciddi bir problemini de bu şekilde çözmüş oluyoruz.

ALT YAPI TAMAMLANDI
Gebze Terminalinden Ahmet Pembe Güllü Bulvarına kadar çalışmaların devam ettiği projede alt yapı drenaj hatları yapıldı. Anibal Caddesinin 1200 metrelik bir kısmında üst yapı çalışmalarında sona gelindi. Eskihisar, Gebze Center ve ilçe merkezlerine terminalden kısa sürede ulaşım sağlayacak olan cadde alternatif bir bağlantı yolu olacak. Zeki Acar Caddesine kadar devam edecek proje ileride yeni arterler açmak için büyük rol üstlenecek.

BULVAR HALİNE GELECEK
Öncesinde etkin bir kullanım sağlanamayan Anibal Caddesi, Bulvar haline geldikten sonra Gebze Terminalinden TÜBİTAK Önünden Gebze Center önene kadar trafik akışını rahat bir şekilde sağlayacak. Büyükşehir belediyesi bu proje ile D-100 ile Tatlı Kuyu bağlantısı ( Ahmet Pembegüllü Bulvarı ) Eskihisar bağlantısı ( Dr. Zeki Acar Caddesi ) arasında bulunan mevcut yolun 2x2 duble yol yapılması amacı ile bulvar haline getirilmesi ve yeni yapılacak olan bulvara terminal bağlantısının yapılmasını sağlayacak.
Yılsonuna kadar bitmesi planlanıyor.

10 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR