Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş

Gölcük’te hak sahipliğinden feragat için son gün 12 Ekim17 Ağustos 1999 Depreminden sonra yapılmış ancak atıl durumda kalmış Kalıcı işyerlerinin değer...

BÜYÜT

Gölcük’te hak sahipliğinden feragat için son gün 12 Ekim
17 Ağustos 1999 Depreminden sonra yapılmış ancak atıl durumda kalmış Kalıcı işyerlerinin değerlendirilmesi ve yeniden ekonomiye kazandırılması yönünde girişimlerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in girişimleri sonuç verdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Hak sahipliğinden feragat etmek isteyen vatandaşlar için yasal sürenin 12 Ekim 2012- Cuma günü biteceğini belirtti. Başkan Ellibeş yaptığı açıklamada, 12.07.2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6353 sayılı kanun 2.maddesi ile 7269 sayılı kanuna eklenen geçici 23.maddesinde taksitlerini ödemekle birlikte kendi istekleriyle hak sahipliğinden vazgeçtiklerini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde yazılı olarak beyan edenlerin hak sahipliği, il idare kurulu kararıyla düşürülür hükmü getirilmiştir.

BAŞVURULARINI YAPSINLAR
Borçlanma yaptığı halde hak sahipliğinden feragat etmek isteyenlerin Kocaeli Valiliğine ( İl Afet ve Acil durum Müdürlüğüne),12 Ekim 2012 – Cuma günü mesai bitimine kadar başvurmaları, bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyeceğinin bilinmesi önem arz etmektedir. Borçlanma yaptığı halde hak sahipliğinden feragat edenlerin yaptıkları ödemeleri, yasal faiziyle birlikte Devletçe kendilerine iade edilecektir” dedi.

25 Eylül 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR