Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi, hünerlerini sergiledi

Davranış kuralları, dini bilgiler, Kur’an’ı Kerim eğitimi, sosyal etkinlikler ve el becerileri eğitimi alan minik öğrenciler bir yıl boyunca öğrendik...

BÜYÜT

Davranış kuralları, dini bilgiler, Kur’an’ı Kerim eğitimi, sosyal etkinlikler ve el becerileri eğitimi alan minik öğrenciler bir yıl boyunca öğrendikleri bilgileri ve oyunları salonu dolduran anne, baba ve yakınlarına muhteşem bir gösteriyle sundu.


ŞAHSİYETLİ BİR NESİL İNŞASI İÇİN YOLA ÇIKTIK

Gebze Kültür Merkezi’nde minik öğrencinin Kur’an’ı Kerim okumasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Gebze İnsan ve Medeniye Hareketi yönetim kurulu üyesi Ertuğrul Taşlı yaptı. Ertuğrul Taşlı, çocukların zekâ ve şahsiyet gelişiminde okul öncesi eğitimin önemini anlattığı konuşmasında, “Şahsiyetli, ahlaklı ve kendine güvenen bir nesil inşası için yola çıktık. İlk yılımızda çocuklarımıza aile sıcaklığında, sevgi ortamında bir eğitim verdik. Öğretmenlerimiz onlara hem öğretmenlik, hem de annelik yaptı. Çocuklarımızın yetişmesinde emeği geçen tüm eğitmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZIN KALBİNİ VE ZİHNİNİ DOYURMAK, KARNINI DOYURMAK KADAR ÖNEMLİDİR

Daha sonra kürsüye çıkan Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı Ali Erol, çocukların karakterlerinin şekillenmesinde okul öncesi eğitimin hayati önem taşıdığını ifade etti. Ali Erol, “Okul öncesi eğitimin önemini ben lise öğretmeni olarak çok daha iyi görüyorum. Hepimiz çobanız ve yönettiklerimizden sorumluyuz. Kendimizi ve ailemizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten korumakla sorumluyuz” dedi.

 

“Nitelikli toplum nitelikli şahsiyetlerden oluşur” diyen Gebze İMH Başkanı Ali Erol, “Çocuklarımızın karnını doyurmak, onları giyindirmek ne kadar önemliyse kalbini ve zihinlerini doyurmak da en az o kadar önemlidir. Çocuklarımızı hiçbir kontrolü olmayan internete ve elektronik cihazlara kurban etmeyelim. Onların eğitimiyle, terbiyesiyle yakından ilgilenelim. Mutlu Çocuk okul öncesi mektebimize daha ilk yılında gösterilen bu ilgi ve teveccühten dolayı tüm velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ali Erol, Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin geleneksel yaz okulu programının bu yılda devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı.

Çocukların sunduğu gösterilerin ilgi ve beğeniyle izlendiği program sonunda Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi öğretmen ve görevlilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

27 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR